Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha kezdő sofőrként aggodalmat...

Ha kezdő sofőrként aggodalmat okoz megelőzni egy traktort, akkor nem való nekem a jogsi?

Figyelt kérdés
Szeretek vezetni, amitől gélek az az előzés, pláne ha nagy, széles lassú járművet kell előzni. Van más is aki volt így, de belejött?
2023. aug. 3. 10:45
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Az lenne baj ha semmi aggodalmat nem okozna.

Te kezdő vagy, van felelősségérzeted és szeretsz vezetni.

Rendben lesz ez, majd belejössz.

2023. aug. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Kezdőként én is féltem tőle. Majd belejössz.
2023. aug. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
9%
Lassú jármű előzésétől miért félsz? Azt éppenhogy könnyű előzni.
2023. aug. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Különösen félelmetes, ha:

- nem jól gyorsul a járgány

- nem hatékony a fék

- a futómű instabil az adott útviszonyok között

- nehezen belátható a szembejövő forgalom

- kevés a hely a lassújármű mellett (írtad is)


Több 100e km-ert vezettem, de ez nekem mindig para.


Vannak tök jófej lassújárművesek is, akik kis időre rendszeresen félreállnak, ha látják, hogy torlódás van mögöttük.

2023. aug. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Kezdokent nem gaz. Legyen kint a t betu es tarts magad elott 2 autonyi helyet, hogy tudjanak a mogotted levok biztonsagosan elozni.
2023. aug. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, arra figyelek, hogy aki mögöttem van az mindenképpen beférjen elém.
2023. aug. 3. 16:05
 7/10 anonim ***** válasza:
Legelső élményeim egyike, hogy kombájnos rám húzta a kormányt, mert nem figyelte, hogy éppen előzöm. Teljesen jogos a félelem, de nem szabad hagyni, hogy eluralkodjon.
2023. aug. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 bazaltkaroly ***** válasza:

Eleinte én is féltem (bizonyos körülmények között, még most is, néha nyelek egyet). Tedd ki az indexet, és óvatosan annyira menj ki balra, hogy kiláss, és ha szabad az út, akkor mehetsz, és próbáld mindél előbb befejezni az előzést, de nem kapkodva. Néha egyébként, a nagy jármű elkezd kifelé indexelni, jelezve neked, hogy mehetsz. Ha nem egyenes útszakaszon vagy, akkor inkább kövesd, amíg nem jutsz el egy jól belátható helyre.

Ne rágódj ezen, előbb-utóbb belejössz.

2023. aug. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nagy géppel épphogy 25km/h-val megy.

Te meg 2.-ba nagy gázzal 50-el kielőzöd.

Ha lehet ne a feneke mögül vágódj ki egyből, hanem úgy, hogy látszódjon hogy te előzni fogod meg előzöd.

Ő ha segít akkor így tud lejjebb húzódni.

Neked meg a szembe sáv útszéléhez (balra) kell tartanod.

Vigyázni a.távolságra meg, hogy ne menj le az útszéléről.

Egyébként maga az előzés 5 másodpercet vesz igénybe.


Szerintem sokkal veszélyesebb autót előzni, ami 70-el megy, mert ott egy 100-as tempót majdnem fel kell venni. Akár 10 másodpercet is mehetsz a szembejövő sávon és fel kel mérd, hogy a szembejövő 500 méterre nem jön-e 90km/h-nál gyorsabban!

2023. aug. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
79%

23 év tapasztalattal egy duplakerekű traktort követtem, sokáig nem tudtam megelőzni a kanyargós rossz minőségű úton meg nehezen láttam ki mögüle.


Az óvatosságból még nem volt baj.

ápr. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!