Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Van értelme annak, hogy a...

Van értelme annak, hogy a rendőr szondáztatás előtt még megkérdezi, hogy fogyasztottam e alkoholt az elmúlt 24 órában?

Figyelt kérdés
Tehát mi értelme van? Gondolom mindenképp megszondáztat. Vagy esetleg ha valaki nem-et mond, de piált, akkor az hatóság félrevezetésének kísérlete?

2023. aug. 17. 13:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Megadják a lehetőséget, hogy magadtól bevalld, ha fogyasztottál. Ez enyhítő körülménynek számítana.
2023. aug. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
26%
De miert kerdezi, hogy 24 oran belul? Mikor egy sor 3 ora alatt biztosan kimegy.
2023. aug. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy #1 írja. Szerintem minimum filmekben biztos láttál már ilyet, hogy az együttműködést figyelembe veszik a büntetések kiszabásánál, legyen szó akármiről. Ezt is ezért kérdezik. Mert ha beismered, hogy ittál, aztán fújsz egy értéket, akkor a kérdés eldőlt, ittasan vezettél, mehet a büntetés a helyszínen és probléma megoldva. De ha tagadod, mégis értéket fújsz, akkor el kell küldeniük laborba vérvételre, annak meg kell várni az eredményét és csak azután lehet kijelenteni az ittasságot, viszont ezen a ponton már nem opció a helyszíni bírság, szóval tárgyalás lesz belőle... nagy hajcihő az egész, egy csomó ember idejét pazaroltad, ahogy az adófizetők pénzét is és ezért cserébe keményebb lesz a büntetés.


Szóval ha ilyenbe belefutsz (de remélem sosem fogsz), akkor egyszerűen csak ismerd be. Úgyis ki fog derülni, ha ittál, de ha beismered akkor legalább olcsóbban megúszod.

2023. aug. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
61%
#2 Hát talán mert nem csak sör létezik és abból sem csak egy darab létezik. Elvégre nem véletlenül létezik az a népi mondás, hogy "egy sör nem sör".
2023. aug. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
De nyilván nem rángatnak el mindenhová ha utólag mégis bevallom. Tehát nem akkor amikor fújás előtt megkérdezi, hanem ha fújás után kiderül. Mert ha nincs különbség a kettő között, tehát hogy előre megmondom, vagy ott a fújás után bevallom, akkor nincs értelme a kérdésnek. Nyilván ha utólag is tagadom, az már vérvétel stb. De soha nem ülnék volán mögé alkoholos állapotban, nem ezért kérdezem. Csak kíváncsi vagyok hogy mi a jelentősége.
2023. aug. 17. 14:14
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Csak épp utólag már nincs mit bevallani, mert ott lesz az eredmény. Bevallani csak előtte lehet.
2023. aug. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Akkor helyesbítek. Előtte bevallja, utólag beismeri.

Van e különbség a büntetés között, ha előtte bevallja hogy piált, vagy ha utólag, a szonda fújás után beismeri? Gondolom fújni mindenképp kell.

2023. aug. 17. 14:41
 8/17 anonim ***** válasza:
33%

Miert lettem lepontozva a 3 ora miatt?

Akkor legyen 12, este 6 kor iszok 1 sort, reggel 6 kor meg nem vezethetek, mert 24 ora a szabaly? Ezert nem ertem a kerdest.

2023. aug. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
53%
#7 igen, van különbség.
2023. aug. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
34%

Nem tudom mi a bánat értelme van....

Este megiszok 2 sört, holnap délután szondáztatnak... mondom, hogy igen, fogyasztottam alkoholt az elmúlt 24 órában a szonda meg 0-át mutat.


Szóval inkább mindig nemet mondok mert még képesek lennének belekötni ebbe is a kutyák.

2023. aug. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!