Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Van az autótokban a közbiztons...

Van az autótokban a közbiztonságra különösen veszélyes eszköz?

Figyelt kérdés

[link]


Ez a cikk és kommentek ihlették a kérdést.



2023. aug. 19. 21:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Igen, van egy sniccer a szerszámoskészletben.
2023. aug. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

"az olyan szúró- vagy vágóeszköz, amelynek szúróhosszúsága vagy vágóéle a 8 cm-t meghaladja, továbbá a szúróhosszúság vagy a vágóél méretétől függetlenül a dobócsillag, a rugóskés és a szúró-, vágóeszközt vagy testi sérülés okozására alkalmas egyéb tárgyat kilövő készülék (különösen: felajzott íj, számszeríj, francia kés, szigonypuska, parittya, csúzli)"


Ez tök jó. De akkor mondja már meg valaki, hogy például egy szakács, hogy viszi el a munkahelyére a késeit?


A kérdés nem vicc, én dolgoztam konyhán, ráadásul Ausztriában, és a 12 centis konyhakést utaztattam 800 km-t, nyilván ha otthon vagy kint megfognak a rendőrök és meglátják az k.rva nagy probléma. De ettől függetlenül tényleg érdekel, hogy HOGYAN szállítom a 12 centis konyhakést A-ból B-be. Azon túl, hogy a hozzá adott tárolórekeszében tartom.

2023. aug. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Vicc....mondjuk egy csavarkulcsból (ami minden autóban szinte alapartozék) is lehet halálos fegyver.
2023. aug. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
Igen, én különösen veszélyes vagyok.
2023. aug. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%
Ennyi erővel ott a kerékkulcs, egyik vége el van lapítva, és elég éles, akkor most ez szúrófegyver?
2023. aug. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

Nincs, de szállítottam már haza vásárolt baltát, fejszét, 8 cm pengehosszúságot akár többszörösen is meghaladó konyhakést, 65 cm pengehosszúságú bozótvágó kést.

A csomagtartóban voltak; sedan (limuzin) formájú autóban egyáltalán nem látszódtak, egyterűben pedig letakartam azokat.


/ 2-es válasz írója (2023. aug. 19. 21:19) nem olvastad végig a kérdésnél elérhetővé tett cikket. Számodra munkaeszköz a kés, bármilyen hosszú pengével.

Igaz, a cikk rosszul tájékoztat a munkaeszköz szállításával kapcsolatban, mert ez olvasható benne: „Ez [a közbiztonságra különösen veszélyes eszközökre vonatkozó szabályozás] nem vonatkozik a rendeltetésszerűen munkavégzési, sport, hagyományőrző tevékenység és a szokásos életvitel körében használt eszközökre, amelyeket közterületen lévő jármű belső tereiben más illetéktelen személy számára nem hozzáférhetően, megfelelő módon rejtve, becsomagolva, szétszedve, vagy zárt tárolóeszközben kell szállítani.”

Nem ezt tartalmazza a cikkben említett 175/2003. (X. 28.) Korm. rendelet, hanem ezt:

„3. § (2) Nem vonatkozik az (1) bekezdésben foglalt tilalom

bb) amelyek esetében – a tényleges munkavégzés vagy tevékenység során történő használaton, a szükséges szállításon kívül – az eszköz birtoklása vagy szállítása rejtve, a szokásos módon becsomagolva, szétszedve vagy zárt tárolóeszközben történik.”

Tehát a munkavégzéshez történő szállítás esetén nem kell a rejtés, becsomagolás stb. /

2023. aug. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ha magad mellett szállítod a kést, akkor teljesen nyilvánvaló, hogy nem munkacéllal viszed magaddal. Ha berakod a csomagtartóba és még be is csomagolod szépen, akkor nyilvánvaló, hogy nem azért viszed magaddal, mert le akarsz szúrni vele mindenkit, aki kötekedni kezd veled. A rendőr tud mérlegelni és van annyi esze is, hogy lássa közveszélyt jelentesz-e.
2023. aug. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%
Az ajtózsebben mindig van egy paprikaspré.
2023. aug. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%
Egy kisebb zsebkés
2023. aug. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%

Vadászpuska, kések, tőrök, balta szinte állandóan kocsiban van.


Egyik igazoltatásnál látta a rendőr őket de csak további jó utat kívánt. Nem kérdezett semmit

2023. aug. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!