Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Motorozás pólóban és rövidnadr...

Motorozás pólóban és rövidnadrágban?

Figyelt kérdés
Kedden pont a legmelegebb órákban kell 100 km-re mennem motorral. Hogy éljem túl? Motoros ruhában a meleg miatt pusztulok el, anélkül pedig... Ti mindig beöltöztök? Vagy néha szoktatok lazábban öltözni?
2023. aug. 20. 12:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Hát döntsd el, mi a fontosabb
2023. aug. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Mindig beöltözöm, és menetközben hűt annyit a menetszél, hogy nem nem pusztul meg ruhában se az ember. Szövetruhám van, azon pedig vannak nyitható szellőzők Pont ezért nem is értem azt aki poló+rövidgatyában megy, mert városon kívül tuti elkezdenék fázni. Volt , hogy nyáron este lementem a Balatonra, és bekellett tennem a bélést is a kabátba. Aki ilyen lazán motorozik, és nem is esik el, annak majd a hideg miatt lesznek oda az izületei. Engem egyszer kapott jégeső, ráadásul gyalog , és azóta érzékeny a térdem.
2023. aug. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

Létezik, nyári kesztyű és motoros kabát, ami jól szellözik, én mindig hordom motorozás közben.

De egy esetleges esésnél, valóban kár lenne a drága motoros ruháért, ha kiszakadna, de inkább az szakadjon, mint a bőröm.

Szerintem.

2023. aug. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
43%
Én a fotelrobogómmal simán megyek póló, rövidgatya, papucs kombóban. Bár azon azért a szél ellen eléggé védve vagyok.
2023. aug. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Tény, hogy vannak szellőzők, 100km/h-nál még működik is, de szervizbe viszem a motort, ott minimum egy órát várnom kell majd.

Én gyakran motorozom shortban és pólóban, de csak 10-20 km-es körzetben. Ilyen melegben nem szoktam hosszabb útra menni, inkább 20-25 fokra tervezek ilyesmit, de most lett meg a 6000 km az utolsó olajcsere óta.

2023. aug. 20. 12:46
 6/12 anonim ***** válasza:
41%
Menjél autóval.
2023. aug. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 dirtboy ***** válasza:
92%

A menetszél hűti a motorost ha van megfelelő sebesség. Egyébként nem értem a logikát,ha jól értem a szokásos utadtól most nagyobbat fogsz megtenni. És pont most nem akarsz beöltözni?

Logikus hogy minél többet mész a motorral úgy nő az esélye is annak hogy bármi baj történnyen. Akárcsak ha biztosítást ködsz nem mindegy hogy évi 10 vagy 20ezres futást adsz meg.


4-es

A kamubiztonságot jelentő fotel robogóhoz hagy mondjak egy saját sztorit.

Volt egy kollégám akinek volt 250 meg talán 600as robogója is. Folyton kérdezgetett nagymotorokkal kapcsolatban gondolkodott hogy vegyen egy 600as sor4 suzukit. Ő sem rajongott a beöltözésért úgy járt munkába kb ahogy te is mész. Hát a sors meghozta a döntést hogy érdemes e ezzel a hozzáállásra nagymotorra ülnie mert egyik reggel munkába jövet elcsapott egy őzet. Hetekre kórházba került. Én közben eljöttem attól a cégtől azóta sem tudom vett e nagymotort végül de tippem szerint megtanulta hogy kb nincs különbség esés vagy gázolás közben robogó vagy 1000-res speed motor közt.

képzeld csak e mi történek ha pl úgy esel hogy a robogó ráesik a papucsos lábfejedre az úton. alul alfaltal súrlódik felül meg egy kb 250kilós motorral. Konkrétan egy cipővel kevesebb kell majd utána mert a lábfejed le is szakad.


Persze mindenki abban motorozik amiben akar hiszen törvény csak a sisakot írja elő,csak azt mondom hogy nem szabad elbagaterizálni azzal hogy az csak robogó mert ugyan úgy ott maradhat bárki robogóval is.

(ez csak figyelelem felhívás,jó tanács egyik motorostól a másiknak)

2023. aug. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy papucsban és fejkendőben, nehogy már beizzadjon a fejed meg a lábad.
2023. aug. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

100 km-t ki nem bírsz rövidnadrágban pólóban. Nekem már 50-nél is néha darázs vagy nagyobb rovar olyan erővel csapódik, hogy azért a zárt, hosszúujjú ruházat a minimum.

De amúgy pont most voltam a városban, csak dohányboltba szaladtam be, tankoltam, jöttem is haza.

Tetőtől talpig beöltöztem természetesen. Le is izzadtam persze, de inkább leizzadok annyira, amennyire egy fűnyírás közben is leizzadnék, minthogy ha bármi történne, ne védje semmi a bőröm. Tudnék mesélni nagyon banális eseteket, ahol a rövidnadrágnak hála 4 hónapos felépülés következett, amúgy meg röhögve helyben felállt volna a srác, mert konkrétan álló helyzetben ijedt meg egy autótól és borult fel.

2023. aug. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
85%

még ma is röhögök(kínomban) amikor ilyen melegben elmentem egy rövid útra pólóban, gatyában...A Fehérvári hídon (nyélgázon) egy darázs repült a gatyámba...


Természetesen ez nem történik mindenkivel..

2023. aug. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!