Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az új kresz szerint valóban...

Az új kresz szerint valóban rendelkezni kell egy műanyag (vagy bármilyen) órával, ha esetlegesen olyan parkolóban szeretne az ember parkolni, ahol órajel van?

Figyelt kérdés
Tudna valaki egy linket küldeni, ahol megtalálom ezt?

2023. szept. 17. 16:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%

Én csak 3 éves cikket találtam erről, szóval az, hogy újdonság nem lehet mondani.

[link]

De ez is inkább egyedi eset, mert vagy korlátlanul ingyenes egy parkolóhely , vagy fizetőssé teszik, akkor meg azért felesleges az ilyen óra.

2023. szept. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mátrafüreden akartam parkolni, de ki kellett volna tenni egy órát, mert két óra lett volna ingyenes. Az étteremben azt mondták, hogy már több vendéget megbüntettek emiatt.ezért messzebb kerestem helyet.
2023. szept. 17. 17:10
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
Annyira nem egyedi eset, Budaörsön is ki kell rakni az órát, cserébe nem kell fizetni.
2023. szept. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

Nem világos milyen új kreszről beszélsz. Jelenleg is az 1975-ös van érvényben. És már a 2010-es módosítás előtt is szerepelt a parkométer a kreszben.


Ez a nemzeti jogszabálytárban elérhető legrégebbi (2010-es) állapota:

[link]

2023. szept. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Valóban.
2023. szept. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

Mikor váratlanul ilyennel találkoztam, egy papírdarabra rárajzoltam egy órát, elfogadták. Semmivel sem hiteltelenebb, mint egy boltban vásárolt műanyag iskolai oktatóóra.


A 4-es válasz linkje azért nem szerencsés, mert csak a 2010. január 1-től érvényes, a KRESZ-be [1/1975. (II. 5.) KPM–BM együttes rendelet a közúti közlekedés szabályairól] illesztendő módosításokat tartalmazza, pl. az említett 114-es ábrát nem, mert azt már előbb is tartalmazta a KRESZ.

Maga az egységes szövegbe foglalt, 2010. január 1-től érvényes KRESZ tartalmazza az ábrát is.

Képen: [link]

A 2010. január 1-től érvényes KRESZ, amely tartalmazza a 114-es ábrát is: [link]

Azóta is benne van az ábra.

Emlékeim szerint már évtizedekkel 2010. előtt is láttam autókban a szélvédő mögé helyezett ilyen műanyag iskolai szemléltető órákat.

2023. szept. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mit tartalmaz pontosan a KRESZ? Azt, hogy kötelező tartozék ez, mint a mentődoboz, vagy hogy ha szükség van rá, akkor csak úgy parkolhat a sofőr, ha ilyet használ?

Mert ez nagyon nem mindegy. Évekig nem volt az autómban, most már van. De azóta sem volt rá egyszer sem szükségem, olyannyira, hogy egy darabig el is felejtettem, hogy ott van az autómban, csak egy kesztyűtartóbeli rakodásnál véletlenül találtam rá és jutott eszembe ismét.

2023. szept. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az írószerboltban kapható parkolóóra egy segédeszköz. Teljesen hiteles módszer az is, ha papírra felírod a leparkolás idejét és jól látható módon kiteszed a szélvédő mögé.
2023. szept. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Most már én is előkerestem a gyerekek régi műanyag iskolai óráit és betettem a kesztyűtartóba. Az ember mindig tanul!:)))
2023. szept. 18. 09:33
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A KRESZ ezt írja (41. § (5) bek.):

"Ahol jelzőtábla meghatározott időtartamú várakozást enged [17. § (1) bek. e) pont], a várakozás megkezdésének időpontját a járművön – gépkocsi esetében a jármű szélvédő üvege mögött – elhelyezett tárcsán jelezni kell. A tárcsa jelzését a jármű eltávozása nélkül megváltoztatni tilos."

[link]

Ha a csillagra viszed az egeret, kiírja az infót, hogy 1984-ben a bekezdés számát 4-ről 5-re változtatták. Tehát már előtte is megvolt... Hát ennyire új. (Én 1987-ben tanultam a KRESZ-t, és konkrétan emlékszem is rá. Viszont élőben csak pár éve láttam először ilyent, mikor Gyöngyösön és a közigazgatásilag hozzá tartozó Mátrafüreden kijelöltek ilyen parkolókat a frekventált helyeken. Ahol valami miatt nem akartak parkolási díjat szedni, viszont nem akarták, hogy egyesek egész nap v. hetekig ott tárolják az autójukat.)

Az óra természetesen nem kötelező tartozék, csak a parkoláshoz szükséges a kijelölt helyeken. Ha nem kívánsz ilyen helyen parkolni, akkor nem kell magaddal hurcolni. Ahogy pénz sem kötelező tartozék, de ha van parkolóóra, akkor kell lenni nálad pénznek, amit bedobálsz. (Vagy telefonos appal is lehet helyettesíteni, de valaminek akkor is lennie kell.)

2023. szept. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!