Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Elmehet e az autós a busz...

Elmehet e az autós a busz mellett?

Figyelt kérdés

[link]

Egy busz áll ebbe a megállóba, utasokat tesz le. Mikor ez megtörtènt, becsukja az ajtót, indexel. Egy autós elhalad mellette, mialatt a busz is elindul. Szabályos volt e az autós, ha igen, akkorkinek van elsőbbsège?


2023. szept. 20. 17:28
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

A kérdést már megválaszolták pontosan, csak még a témához: kb. minden 3 buszvezetőből 1 úgy indul, hogy kivágja az indexet, és már abban a pillanatban indul is, tükörbe nézés nélkül. Ha már nem tudok ráfékezni, vagy éppen már melléértem, akkor dudálni kell, hogy ne lökjön le az útról.

Ma meg lakott területen belül elkezdtem előzni egy buszt, már nagyjából a végével voltam egy vonalban, mikor minden index nélkül hirtelen kivágott balra. (Mint kiderült, egy út szélén álló autót került ki, amit én a busztól nem láttam.) Rá kellett fékeznem, igen erősen. Olyan is volt már, hogy úgy előzte a biciklist, hogy nagyjából megtörölte a biciklissel a busz oldalát, nekem meg szemből le kellett menni az útpadkára, ha nem akartam, hogy összetörje a kocsimat. Nagyon felhígult ez a szakma.

2023. szept. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 bazaltkaroly ***** válasza:
100%
#11 Mifelénk az utóbbi években javult ez a helyzet. Mindig figyelek, hogy a busz fog-e indexelni, de gyakran tapasztalom, hogy megvárja, amíg elmegyek mellette és csak utána indexel.
2023. szept. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
62%

#12

Természetesen felénk is van sok olyan buszvezető, aki tényleg figyelmes, előzékeny, és próbál elkerülni mindenféle balesetet. Ahogy ez a dolga.

Csak nagyon sok van, aki nem ilyen. Még egy eset: vagy 10 napja este 7 körül jöttem haza munkából. A szomszéd faluban az út szélén a buszmegállóban állt egy busz. Némi lassítás, hogy a szembe jövő elhaladjon, index, kikerülés. Mikor már majdnem a busz végénél tartottam, elindult, és ezzel egyidőben kitette az indexet. Mivel aránylag széles út, és nem jöttek szembe, ezért nem tapostam két lábbal a fékre, hanem balra kaptam a kormányt, és teljesen az út szélén folytattam a manővert. Ezen a sofőr berágott, és nyomta neki padlógázzal, hogy ne tudjam megelőzni. Mivel nekem egy 1.4-es Doblóm van, ami nem hajlandó gyorsulni, így igen nehéz helyzetbe kerültem, hogy még a kanyar előtt visszatérjek a sávomba. (Csak azért akartam annyira megelőzni, mert utána vagy két kilométeren nem lett volna rá mód a kanyargós úton, és biztos 60-nal ment volna előttem, hogy szívasson.)

2023. szept. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!