Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az emberek miért utálják a...

Az emberek miért utálják a friss jogsisokat? Én ki mertem tenni a T matricát a kocsimra. Miért zavarja az embereket ez?

Figyelt kérdés
Zavaró, hogy megbámulják az autóm emiatt. Ha megyek az úton, vagy ha parkol a kocsi akkor is.. Én ki mertem tenni. Sokan meg pont emiatt nem merik.. Honnan ered ez a rosszindulat, kiközösítés az emberekben? Miért?

2023. okt. 12. 13:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%
Akadályt látnak benne valószínűleg, mert a tanulóvezető lassabban, megfontoltabban megy. Csak azt felejtik el sokan, hogy ők is voltak kezdők...
2023. okt. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
98%
Engem egyáltalán nem zavar sőt örülök is neki hiszen akkor látom hogy miért nincs rutinja vagy miért nem megy neki. Én elfogadóbb vagyok velük.
2023. okt. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Hovarju ***** válasza:
97%

Sokan vörös posztóként tekintenek a T-betűre. Ilyenkor mindenáron meg kell előzni, a seggébe menni és tolni az úton. Sajnos sok ilyen van.

Meg akarják mutatni, hogy ők az utak királyai és elfelejtik azt, hogy egyszer ők is voltak kezdők.



Amikor 9 évvel ezelőtt levizsgáztam, feltettem az oktatónak a kérdést, hogy kell-e T betű. Ő annyit mondott, hogy ha engem megnyugtat, hogy ott van tegyem fel, de aki a "felcicomázott" oktató autót is le akarja túrni az útról azt nem fogja érdekelni.


Így nem volt T-betű az autómon. Azt tapasztaltam, hogy aki előzékeny volt az T-nélkül is az volt Sok kezdeti hibámat kivédték a többiek.

Azt hiszem hogy az elején T-betű nélkül is látszott, hogy kezdő vagyok.

2023. okt. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
55%

#1 Én is voltam kezdő, de soha nem okozott problémát felvenni a forgalom ritmusát.


A T-nek addig van létjogosultsága, amíg ott ül melletted az oktató. Onnantól, hogy kezedben van a jogsi, vedd tudomásul, hogy fél lábbal a sírban, fél lábbal a börtönben vagy, nincs kecmec, nincs mentség, nincs de... A jogosítványod arra jogosít fel, hogy részt vegyél a forgalomban, a forgalomban részt vevő többiek pedig joggal várják el, hogy ismered és betartod a szabályokat, és az autó technikai kezelése nem okoz gondot.

2023. okt. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
72%
4: az addig oké. De kezdőként, mikor először vezeted a családi autót, akkor jóval nagyobb az esély hogy lefulladsz. Vagy nem mered olyan sebességgel venni a kanyart, mint a 10 éve napi szinten vezető sorőr. Erre akartam kilyukadni.
2023. okt. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
38%

Vigyázat! Spoiler veszély!


Mert Magyarországon élünk az előítéletek rengetegében, ahol a többség "logikája" szerint, aki kezdő az "törvényszerűen" béna! Sok sofőr türelmetlen, és ingerlékeny. Valamint a magyar autóvezetők egy jelentős része kifejezetten ideges lesz, ha az úton valaki előttük "töketlenkedik".

A "mennyé' má' te baromarcú", "Micsinász' má' te hülyegyerek"

azok a tipik mondatok, amiket számtalanszor hallottam a sofőrök szájából, és valószínű még fogok is. Sajna ilyen a vezetési "kultúránk"....

2023. okt. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
50%
Jah, azt kihagytam, hogy a női vezetőkhöz hogyan viszonyulnak, pláne, ha szőke....
2023. okt. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Szomorú sajnos, hogy ilyen magyar autós társadalomban élünk! Sokszor amúgy sem a friss jogsisok okoznak balesetet hanem az "utak királyai akik kocsiba születtek"

Sokan azért is teszik el a jogsit miután megszerezték..

2023. okt. 12. 15:15
 9/22 anonim válasza:
93%
Minden esetre, ha már megszerezted a jogsid, ne engedd, hogy ezek a dolgok a kedvedet szegjék! Nem ér annyit a sok sutyerák, hidd el!
2023. okt. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
64%

Az a baj hogy a "T" betűs matricával ellátott autósokat direkt herelik sokszor. Sajnos nem egy ismerősöm tolták le az útról, meg dudáltak mögötte. Én amikor végeztem a vizsgával akkor az oktatóm azt tanácsolta hogy ne vegyek ilyen matricát pont ezért és ez volt 13 évvel ezelőtt, és azóta ez szerintem változott rosszabb irányba, tehát már akkor is ez volt sajnos.


Pár éve ismerős autóját megvettem magamnak és azon rajta volt a "T" matrica. Ismerős sem volt már annyira kezdő mert már 3 éves volt a jogsija csak lusta volt leszedni, én meg nem akartam azzal akkor ott foglalkozni. Elhoztam az autót haza és én is megtapasztaltam hogy néhányan villogtak mögöttem még akkor is amikor normálisan tartottam a tempót ahogyan adta a forgalom, és nem tököltem kereszteződéseknél sem, meg semmi, de kifogtam pár idiótát akik villogtak mögöttem, előzésnél le akartak tolni. Meg rögtön elvittem a szerelő ismerősömhöz házhoz és a ház előtt parkoltam le ahol párhuzamosan lehet parkolni, ott 2 autó közé be akartam parkolni rendesen betolatva stb... ahogyan azt kell de még el sem kezdtem a manővert már dudáltak és beszólogattak hogy "mivan mazsola" meg stb.... Aztán mondta is az ismerősöm hogy ha nem lenne rajta a "T" ez nem történt volna meg.

Persze le is kaptuk róla egyből, és amikor mentem haza aznap délután egy gyors szemle után érdekes módon már nem kekeckedett senki.


Én mondjuk tiszteletben tartom ha látom hogy ott a matrica és még kezdő, nem vagyok türelmetlen ha nehezen kezeli a dolgokat és nem olyan bátor még, de sajnos kevesen vagyunk, akik így csinálnak.

Nagyon sokan elfelejtik hol kezdték 1-2 éven belül, azt vettem észre.

2023. okt. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!