Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Melyik hónapban van a legtöbb...

Melyik hónapban van a legtöbb vad az erdős utakon, és hány órakor állnak ki traffizni leghamarabb?

Figyelt kérdés
Reggel 6-kor gyakran vannak kint traffizni?
2023. okt. 18. 14:43
 1/6 A kérdező kommentje:
Természetesen a rendőrök hábykor állnak ki, nem a vadak. Csak egybe tettem a 2 kérdést.
2023. okt. 18. 14:43
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Ilyen egy kérdést.....a lottószámokat ne tudja esetleg valaki? Mert ugyanaz a kategória.
2023. okt. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Vadak pirkadatkor és napnyugtakor a leggyakoribbak, többségében ott van a vadveszély tábla, ami keresztezi azt az utat, ahol elhaladnak, amikor inni mennek ébredés után és alvás előtt. Persze nyúlnál, fácánnál ez más, de őzet, szarvast nem délben szoktak gázolni.


Rendőrökre meg passz, amilyen kedvük van, van, hogy vasárnap beállnak oda, ahol a teljesen üres építkezésen nem fordították be a táblákat, hogy trafizhassanak, van, hogy ott sincsenek, amiről mindenki tudja, hogy pl. szombatonként szeretnek odaállni, netán még ki is van táblázva. Rendőrökre két megoldás van, 1. szabályosan közlekedsz 2. nyitva tartod a szemed. Ha nem látod két kilométerről a rendőrautót, nem vagy képes felismerni, melyik civil autóban van trafi már jó messziről, akkor nem kell gyorshajtani.

2023. okt. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Általában 12 órás műszakokban dolgoznak a rendőrök, legalábbis ahogy én tudom, így reggel 6 körül van a műszakváltás (ha 8 órásban, akkor is), így ekörül nem nagyon lesznek kint.
2023. okt. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 bazaltkaroly ***** válasza:
0%
Ha szabályosan vezetsz, akkor nem szükséges tudni, hogy hol mérnek. Azonban hónap végé felé, és karácsony előtt érdemes odafigyelni, mert kell a bónusz, és néha hajlamosak ezért elbújni olyan helyeken, ahol egy kis benézéssel elkaphatnak (pl, sebességkorlátozás tábla után egyből bebújnak a bokorba, hogy hátha csak a tábla után kezdesz lassítani.)
2023. okt. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Két hete pont reggel negyed 7-kor láttam traffit. Azért is maradt meg bennem, mert én se vártam ilyenkor... De hát lakott területen nem megyek soha 65-tel se (66 alatt meg 50-es helyen nem fognak csekket küldeni), úgyhogy nem zavart a dolog.

A vadak párzási időben valamivel aktívabbak (pl. a szarvas ősszel, az őz nyár végén), de bármelyik hónapban, bármelyik órában eléd mehetnek éjszaka. Csak annyi kell nekik, hogy sötét legyen, tehát napnyugtától napkeltétig folyamatosan mászkálnak az utakon. (Rendszeresen autózok a Mátrában éjszaka (munka miatt), és teljesen mindegy, hogy az éj melyik szakában járunk.) Néha még nappal is eléd mennek.

Szerencsére, esőben és hóesésben, mikor nem lehet messzire látni, kevesebbet mozognak, így nem is fognak olyan valószínűséggel eléd ugrani.

2023. okt. 19. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!