Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyen büntetés számíthatunk?...

Milyen büntetés számíthatunk? Illetve egyéb kérdések.

Figyelt kérdés

Fiamat szondáztatták múlt héten (2023.10.21.) Az alkoholteszter 0,29 mg/l jelzett a jogosítványát elvették illetve elvitték a helyi rendőrkapitányságra. Gépjárművét másnap ismerőse elhozta hozzánk.


A kapitányságon elismerte hogy ivott illetve együttműködő volt. Vérvétel nem volt a 2 mérés eredménye 0,97 mg/l 20 perc eltetével 0,87 mg/l.


Jegyzőkönyvet illetve a jogosítvány elvételéről papírt kapott.

Eddig érvényes jogosítványa volt közel 10 éve, 0 büntetőponttal illetve egy gyorshajtása volt 5 éve amiért 10.000 forintos bírságot kapott. Személyi sérülés, baleset nem történt.


Szépen kapott is fejmosást tőlem illetve sokak másoktól!! Nagyon megbánta és amit mondjuk látok is rajta de ez nem segít semmin örüljünk hogy nem történt nagyobb gond!


Érthetően, nyugodtan tudott a rendőrőkkel beszélni az értékektől eltekintve. Lehetséges azért mert erős nagy a fizikuma illetve jól bírja az alkoholt. Elmondása alapján 2 feles pálinkát és 4 sört ivott majd 6 óra elteltével vezetett.



Érdeklődnék hogy milyen büntetés várható illetve milyen papírokat várjunk milyen időn belül?


Köszönöm szépen a válaszokat.



2023. okt. 25. 08:08
 1/6 A kérdező kommentje:

Amit kifelejtettem;


Városon belül történt kora hajnali órákban.

2023. okt. 25. 08:12
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel a légalkoholszinttel közepes ittaság lépett fel, amit már bűnycselekmény kategóriába sorolnak, mindenképpen birói döntés lesz, nem találtam olyant, hogy ennek fix tétele lenne. Büntetésben 100 ezres büntetés várható, és természetesen vezetéstől való eltiltás. Erről tavalyi adatokat találtam:


"A bírói gyakorlat jellemzően 250 és 300 ezer forint között állapítja meg az ittas vezetés büntetés tételét. A pénzbírság mértékének meghatározása során az elkövető vagyoni helyzete, jövedelmi és személyi viszonyai, életvitele, büntetőpont előzményei, korábbi büntetett vagy büntetlen előélete is fontos tényezők

. A járművezetéstől eltiltás határozott idő esetén minimum egy hónap, maximum tíz év időtartamra szól, ám indokolt esetben határozatlan idejű is lehet. Az eltiltás hatályának lejártát követően pedig részt kell vennünk utánképzésen aminek szintén van költsége.

2023. okt. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A 09:57-es válaszban (2/ ) annyi tévedés van, hogy utánképzésen nem „Az eltiltás hatályának lejártát követően” „kell” részt venni.

Az a célszerű - ezt ajánlják is -, hogy az eltiltás hatálybalépése után, az eltiltás időtartama alatt végezzék el az utánképzést, hogy az eltiltás lejártakor visszakaphassák a vezetési jogosultságot.

Például büntetőjogi védőügyvéd is ezt ajánlja: „Mivel az utánképzésen való részvételi kötelezettség egyre nagyobb számban fordul elő, így az eltiltást kimondó hatósági vagy bírósági határozat jogerőre emelkedését követően minél előbb érdemes az utánképzés teljesítéséhez szükséges folyamatot elindítani, hiszen a csoportos foglalkozások létszámkerete limitált, így elképzelhető, hogy akár hosszabb időt is várni kell, amíg a programba bekerülünk. Jelentkezni a Közlekedési Alkalmassági Vizsgaközpontokban lehet.” ← [link]

A KAV jelentkezési feltételei közt sem szerepel az eltiltás hatályának letelte, csak „Az utánképzésre vonatkozó határozat, amelyben rendelkeztek a vezetői engedélyről (leadás, szüneteltetés stb.)”, és „A közlekedési esemény leírása (hely, idő, körülmény, közrehatás) tartalmazó szabálysértési határozat vagy bírósági ítélet. Ha több ilyen van, akkor mindegyik.” ← [link]


// Utánképzésen valószínűleg részt kell vennie, mert – az ittasság mértékének mérése alapján – bűncselekményt követett el, és a bíróság vélhetően eltiltja a vezetéstől; ez a két feltétele van a kötelező utánképzésnek.

De!

• A BTK 55. § (2) szerint „Különös méltánylást érdemlő esetben a járművezetéstől eltiltás kötelező alkalmazása mellőzhető”.

Nem ismerem a fiad körülményeit, de ha munkavégzéshez, vagy akár munkába járáshoz, családtagok (különösen gyerek) óvodába, iskolába juttatásához nagyon szükséges, akkor eredményes lehet a méltánylás kérése. Ügyvéd tudhat más nyomós indokot is, amiről tudja, hogy gyakorlatban sikerrel járhat a méltányosság kérése.

• A Közúti Közlekedési törvény 18. § (6) a) szerint nem kell utánképzésen részt venni, ha nem vezetéstől történik az eltiltás, hanem csak kategóriától, járműfajtától. Ügyvédek célja ez szokott lenni, ezt próbálják kialkudni.

Ha a fenti engedmények valamelyikét megítéli a bíró, akkor általában magasabb pénzbírsággal szokta ellensúlyozni; persze ott behatároló tényező az ittasan vezető anyagi körülménye. //

2023. okt. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a reagálásokat!


Tegnapi nap érkezett egy ajánlott levél a rendőrkapitányságtól ami ma kerül átvételre a postán, ennyi fejlemény van eddig.

2023. okt. 31. 07:20
 5/6 anonim ***** válasza:
Üdvözlet! Szabad érdeklődni mi a végkimenetele az ügynek? :)
dec. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Hello, meg lehet tudni mi lett a végeredmény? Nagyon fontos lenne köszönöm!
dec. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!