Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A saját parkolós élelmiszerbol...

A saját parkolós élelmiszerboltok hogy vontatják el az ott parkoló kocsikat?

Figyelt kérdés

Ki van írva hogy 2 óra után elvontják az ott parkoló autóját az ő saját költségére. Ismerősömet megbüntették mert arrébb húzott egy kocsit a garázsa elől. Csak egy métert huzatta hátrébb hogy legalább az ajtót ki tudja nyitni és be tudjon menni. Hívta először a rendőrséget, ők ki is jöttek de csak felhívták a tulajt és

bírságot adtak. Közteresek nem foglalkoztak vele mert magánterület a garázs előtti rész is. Ő meg megunta és spaniferrel odébbhúzta a kocsit, pár nap múlva kapott egy idézést és megbírságolták. Akkor ez most hogy van?


2023. okt. 28. 12:16
 1/8 anonim ***** válasza:
38%

Mert a garázs előtti rész, az nem privát út, míg a bolt előtti rész igen. Így a bolt leszerződik egy céggel, akik ilyen esetben elviszik, mivel ugye ki volt előre írva, hogy ez fog történni.


A garázs elé parkolás közterületen pedig idegesítő és jár érte pénzbírság, meg talán el is lehet szállíttatni, bár az szerintem elég komplikált elintézni. De, ezektől függetlenül, önállóan, nem nyúlhatsz más értékéhez.

2023. okt. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"Mert a garázs előtti rész, az nem privát út, "


De az, írtam hogy magánterület.


"De, ezektől függetlenül, önállóan, nem nyúlhatsz más értékéhez."


Akkor hogy tudják elszállítani a boltok a kocsikat?

2023. okt. 28. 13:02
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

"De az, írtam hogy magánterület."


Sehol nincs ilyen Budapesten, ahol kimondottan magánúton van a garázs bejárata. Ha azt a részt állja el, akkor paraszt és megérdemel egy csekket, de ettől függetlenül közterületen áll. Közteres meg talán eltudja szállíttatni, de átlagban könnyebb előkeríteni a tulajt.


"Akkor hogy tudják elszállítani a boltok a kocsikat?"


Ezt fentebb leírtam. Ők a parkolóban, táblával jelzik, hogy mi fog történni, ha otthagyod a kocsit. Utána ők elszállíttatják egy profi céggel, akik ebből élnek. Nem Sanyika húzza arrébb a kotlós szarával. Ez egy szerződés, megfelelő jogi háttérrel. Ilyen nincs a garázsod előtti közterületen. Csak olyan helyen van, akár folyton, akár ideiglenesen, ahol ezt tábla jelzi.

2023. okt. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Sehol nincs ilyen Budapesten, ahol kimondottan magánúton van a garázs bejárata."


Pedig van ott is olyan útszakasz ami magánterület, mert a lakóház telkén lett megépítve. Tesomnak sikerült egy ilyen helyen leparkolni, és el is vitték a közteresek az autóját mire visszaért.

2023. okt. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

#4


Na de ott maga az útszakasz magánút, ami ugye megint más tészta. Ott azért is szállíttatják el. Olyanról én még nem hallottam, hogy az útról nyíló garázsbejáró magánterület lenne. Ott a közterületről mész be a magán garázsodba.

2023. okt. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"Sehol nincs ilyen Budapesten, ahol kimondottan magánúton van a garázs bejárata"


Senki nem beszélt itt Budapestről. Másrészt harmadszor írom le hogy nem közterület hanem magánterület a garázsa előtti rész. Negyedszer már nem fogom. Kérlek hagyd el a kérdést.

2023. okt. 28. 15:46
 7/8 anonim ***** válasza:
37%
Ha magánterület lenne, elvitette volna a közteres, úgyhogy ne erőlködj te debil. Az egy szimpla közterület volt, ezért nem húzhatja el onnan senki, csak olyan, aki rendelkezik engedéllyel.
2023. okt. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 MGéza ***** válasza:
70%

"Ő meg megunta és spaniferrel odébbhúzta a kocsit"

A spaniferrel simán kárt is tehetett a másik autójában, amire egy kis akadályozás még nem ok. Nem garázdaság, rongálás volt véletlenül végül a bírság indoklása?

2023. okt. 29. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!