Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha nyílt felfestett bicikli...

Ha nyílt felfestett bicikli úton parkoló autóba rohan egy biciklis, akkor ki a felelős a kárért? Kresz szerint tilos a megállás, tábla nem volt és a vészvillogó sem volt bekapcsolva. A lenti helyszínen történt

Figyelt kérdés
[link]

2023. okt. 21. 18:36
A kérdező szavazást indított:
Az autó a hibás, mert tilos ott megállni.
A biciklis a hibás, mert az autósnak joga van megállni a háza előtt
16 szavazat
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
87%
Ha egy biciklis belerohan álló akármibe is, akkor hibás, mert nem normálisan közlekedik.
2023. okt. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
86%
Álló jármű nem tud balesetet okozni...
2023. okt. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
96%
Ez eleve nem bicikliút, csak kerékpáros nyom. Nem ugyanaz.
2023. okt. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
95%

A két szavazásod egyik sem jó.

Álló járműnek tilos nekimenni. A KRESZ szerint csak olyan sebességgel szabad menni, hogy a belátható útszakaszon meg is tudj állni.

Tehát a balesetben a tied az elsőrendű felelősség. Ettől függetlenül az autós kaphat bírságot a szabálytalan várakozásért.

2023. okt. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
88%

"Kresz szerint tilos a megállás"


Há mondjuk pont nem. Ráadásul mint írták, álló autó nem tud balesetet okozni. Még ha szabálytalanul is áll az autó, azért a sofőrt nyilván külön meg lehet büntetni, de a baleset akkor is a biciklisé.

2023. okt. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
81%
Ez csak nyom, nem sáv, különösen nem út. Az autó szabályosan várakozik ott.
2023. okt. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2023. okt. 21. 18:57
 8/31 A kérdező kommentje:
Az én felelősségem egyértelmű siettem, figyelmetlen voltam, de ha a másik autó nem áll meg szabaálytalanul, akkor nem történik baleset. Viszont ha a másik fél is szabálytalan akkor úgy gondoltam, hogy mindenki viselje a saját kárát.
2023. okt. 21. 19:05
 9/31 anonim ***** válasza:
94%
#8 De nem volt szabálytalan. És továbbra is igaz az, hogy álló autó nem okoz balesetet, még a szabálytalanul álló sem. Még ha szabálytalan is lenne, az 100%-ig a te sarad lett volna, hogy neki mentél.
2023. okt. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
93%
Ez a kerékpáros nyom jóformán semmit nem jelent. Előszeretettel festik fel mindenhova, de a kerékpárosok nem nagyon lesznek előrébb, hiszen az autósok akár rá is parkolhatnak.
2023. okt. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!