Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha jön szemben a mentő akkor...

Ha jön szemben a mentő akkor is lehúzódtok, ha van hely az ő sávjában, és nem megy előtte senki?

Figyelt kérdés
Én mindig lassítok-lehúzódok, mert az van a fejemben, hogy mi van ha balra akar kanyarodni, vagy ha időközben mégis megjelenik egy előzendő autó/akadály esetleg egy távolabbi kereszteződésből. Valaki szerint felesleges, nekem igazából 5 mp veszlik el kb, max 10 a menetidőmből, de friss jogsisként szívesen veszem ha valaki leírja a véleményét. Tényleg túl óvatos/felesleges ez a réazemről?
2023. nov. 5. 18:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
43%
Nem. Főleg ha jönnek mögötted és nem számít a manőveredre, még balesetveszélyes is.
2023. nov. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
62%
Autópályán ha látod, hogy jön a másik oldalon, akkor lemész a leállósávra? Jól mondja az #1. Ha nem zavarod az útját, tehát két külön sávban vagytok, akkor felesleges. Engedni kell a mentőt, viszont hülyeséget nem kell csinálni.
2023. nov. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
37%

Nem, minek?


Csak feleslegesen zavarod a többi közlekedőt.

2023. nov. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Én nem autópályára gondoltam, hanem sima országútra/lakott területre. De akkor majd jobban figyelek erre. Ui a mögöttes foegalmat is figyelem ilyenkor, éa csak irányjelzővel húzódok le, és nem állokmeg, csak lassítok. Remélhetőleg látják a szándékomat. De akkor majd másképp csinálom. Belém verte az oktató, hogyha jön a mentő kotródj félre irányjelezve és lassíts
2023. nov. 5. 18:57
 5/20 A kérdező kommentje:
De igazatok van. Valószínűleg ismeretlen még ez a szituáció nekem és kicsit túl óvatos vagyok.
2023. nov. 5. 19:00
 6/20 anonim ***** válasza:
90%
Inkább túl óvatos legyél, mint túl felelőtlen, úgyhogy emiatt ne érezd rosszul magad. A jó sofőr egyik ismérve, hogy képes tanulni és javulni. Legközelebb jobban reagálsz majd.
2023. nov. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
63%

A túl óvatosság se jó.

Pl egy 90es úton mész 75-tel, mert inkább óvatos vagy, torlódik mögötted, majd ebből lesz a eszetlen előzgetés.

Ez nem pont olyan, mint a te példád, de a lényeg az. Ahol nem kell óvatoskodni ne tedd.

Az oktatód jól mondta, de ez akkor vonatkozik rád, ha mögötted jön, esetleg látod, hogy egy merőleges utcából feléd tart.

2023. nov. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
67%

#7 Ezt nekem pont nem kell mondani, mert millió+1 alkalommal le voltam már pontozva, amiért meg mertem említeni, hogy a tötymörgés is ugyanúgy balesetveszélyes, mint a gyorshajtás.


Ennek ellenére a tötymörgés, vagy bármilyen formájú túlzott óvatosság még mindig kisebb kockázatot rejt, mint a túlzott önbizalom, úgyhogy a kettő közül inkább előbbi legyen az ember. Az ideális persze a kettő között van, de egy új sofőr nem tudja hol van az a kettő között, meg kell tanulnia és tapasztalnia, addig pedig maradjon inkább óvatosabb.

2023. nov. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Még csak pár hónapja vezetek, igyekszem nem feltartani a sort, de azért nem gondolom, hogyha friss jogsisként esőben erdőben sz@r úton 75-el megyek az okot ad az esztelen előzésekre. Amúgy ha minden adott, akkor tartom a forgalom ritmusát, de van sok ismeretlen szitu amit nem csináltam az oktató mellett mert nem volt rá alkalom, és elbénázom pl. ilyen ez a mentős szitu. Nem látok át elsőre teljesen ismeretlen helyzeteket ezért óvatossággal palástolom a tudatlanságom, a kérdés is nyilván e-miatt született meg, mert éezékeltem, hogy nem teljesen helyénvaló amit csinálok, mást meg nem tudok megkérdezni/nem akarok/kioktatást nem akarok családtagoktól, értelmesebb tanácsokra lelek (sajnos) itt.
2023. nov. 5. 20:45
 10/20 anonim ***** válasza:
79%
Én amúgy is notórius jobbra tartó vagyok, szóval igen, ha nem zsúfolt a külső sáv, akkor is kisorolok, ha ez nem lenne feltétlen szükséges sem a jobbra tartás (lakott területen belül ugyebár haladhatok folyamatosan a belső sávokban, ha nem akadályozok gyorsabban haladót) , sem a mentő elengedése miatt.
2023. nov. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!