Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Így vezettek ti is?

Így vezettek ti is?

Figyelt kérdés
Ha jó napom van, jól érzem magam, akkor betartom a szabályokat, átengedem a gyalogost, irányjelzőzök, stb., ha viszont nem jó a napom, akkor feszült vagyok, ideges, és nem tartom be a szabályokat igazán.

nov. 8. 11:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
Gondolom, akkor azt is el tudod képzelni, hogy a párod kézenfogva megy át a zebrán a kisfiatokkal, s egyszer csak jön egy sofőr (mint te) aki épp rossz hangulatban van. Ha magadtól elfogadod ezt (a felelőtlenséget), akkor fogadd el mástól is. Vagyis ha beléd mennek zöldnél, elcsapnak a zebrán, neked tolatnak csak azért, mert épp szar hangulata volt az illetőnek. A közelekedés ÉLETRE megy, ezt fel kell fognod. Egy rossz mozdulat, egy figyelmetlenség és másfél tonna acéllal fogsz valakit megölni. Aki így vezet, attól el kell venni a lehetőséget, hogy megöljön másokat.
nov. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Márpedig az emberek szinte 100 százaléka így vezet.
nov. 8. 11:20
 3/19 anonim ***** válasza:
97%
Biztos nem, mivel te nem vagy az amberek 100%-a, nem tudhatod. Akkor sokkal több baleset lenne. Hogy a baráti köröd is így vezet, az nem jelenti azt, hogy mindenki felelőtlen. Nem egyszerűbb lenne betartani a szabályokat? Megmenekülnél egy csomó büntetéstől, stressztől, vészhelyzettől. Nem kellene a rendőrtől rettegned. A vezetés, a közút nem versenypálya, nem a magamutogatásról, a faszméregetésről szól. Gondolom még fiatal vagy, s ezt nem nagyon érted. Majd megjön a tapasztalatod.
nov. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
14%
Én sosem tartom be a szabályokat, azok a proliknak vannak.
nov. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
96%

#2 ismered az emberek szinte 100-át? Akkor minek teszel fel kérdést?

Amúgy én max egy kicsit gyorsabban megyek, ha ideges vagyok vagy sietek, de akkor is ésszel, meg hajlamosabb vagyok a duda után kapni ha balfaszkodnak/bevágnak/stb.

nov. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
95%
Bármilyen napom van, bármi is történjen mindig normálisan igyekszem vezetni. Mégha egy szerettemhez is sietek akinszarul van sem ölöl meg másokat. Gyerekek mi van itt...
nov. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
96%
Nem, én normális vagyok.
nov. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
97%
Bármilyen napom is van, az elsőbbségeket meg szoktam adni. De ha rossz napom van, akkor kevésbé vagyok előzékeny, adott esetben nem szívesen mondok le az elsőbbségemről, ellenben ha jó kedvem van, akkor szívesebben vagyok segítőkész a saját káromra.
nov. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
96%
Felnőtt emberként az esetek 98%-ban tudom kontrollálni az indulataimat. Amikor nem, akkor meg nem ülök volán mögé.
nov. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
96%

valami pszichológiai alkalmassági kiszűrhetné az ilyen embereket

mert ahogy #8-as írja, rossz napjaidon nem feltétlen vagy előzékeny, de rossz napjaidon is tartod azokat a szabályokat amiket jó napjaidon tartanál, mert egy baleset okozásával aztán végképp rossz napod lesz, sőt akár életed összes hátralevő napja rossz lesz

nov. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!