Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 3x buktam forgalmin, lejárt a...

3x buktam forgalmin, lejárt a KRESZ-em. Lehetséges elmenni PÁV IV-re, mielőtt újrakezdeném a tanfolyamot? Minden egyes alkalommal a végén csúsztam el, vizsgadrukkos voltam és ezt onnét tudom hogy a sima órákon jól vezettem

Figyelt kérdés

2023. márc. 17. 14:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha lejárt a kresz, akkor mindent elölről kell kezdeni, PÁV-ra csak akkor mehetsz, ha ötödjére se sikerül a forgalmi.
2023. márc. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
30%
AZ utolsó mondat teljesen felesleges.
2023. márc. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan úgy van, ahogy az 1-es válaszban olvasható.

Ha megnézed a jelentkezési lehetőséget, PÁV IV.-re nem is lehet jelentkezni. Az 5. sikertelen forgalmi vizsga után a vizsgabiztos ad jelentkezési lapot, azt kitöltve vagy be kell vinni területi KAV-hoz, vagy levélben elküldeni akár hozzájuk, akár a KAV központba. (KAV: Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont.)


Bizonyára nem lesz rá szükséged egy jó darabig.

Mivel újra kell kezdened az elméleti tanfolyamot is, idő kell, míg gyakorlati vizsgáig jutsz. Eleve van még 2 lehetőséged a PÁV-ig, de ┌ A rendkívüli pályaalkalmassági vizsgálathoz az előírt gépjármű vezetési gyakorlatból tett öt sikertelen vizsga számításánál a megelőző két éven belül, azonos kategóriában tett forgalmi vizsgákat kell figyelembe venni. ┘ ← 24/2005. (IV. 21.) GKM rendelet a közúti járművezetők és a közúti közlekedési szakemberek képzésének és vizsgáztatásának részletes szabályairól 14. § (4) hatályos szövegéből.

Vagyis, ha a 2 lehetőséget kihasználva, majd egyik forgalmi vizsgád sem sikerül, lesz esély arra, hogy az öt sikertelen vizsgába beszámításból kikerüljön/kikerüljenek mostani sikertelen vizsgád/vizsgáid. Amelyek az idő előrehaladtával egyre kopnak ki, és lehet, hogy további bukásokkal sem éred el azt, hogy ötöt vegyenek számításba.

2023. márc. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ma sikeres vizsgát tettem 3. alkalommal 😇😊
2023. márc. 18. 11:23
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Mégis hogyan sikerült ha lejárt a kresz-ed? :D Ja, hogy csak arra számítottál megbuksz.. Ez senkinek sem legyen jó példa, úgy menjen oda mindenki hogy meg tudja csinálni!
2023. márc. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!