Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy kell parkolójegyet venni...

Hogy kell parkolójegyet venni miután leparkoltam autóval? ki kell tenni valahova?

Figyelt kérdés
nov. 9. 21:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

- Rendszám alapján online vagy SMS-ben.

- Automatánál, ekkor ki kell rakni a szélvédőhöz jól láthatóan.

nov. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ.

3 fajta van, 2-t használok.

1:app (ezt nem ismerem)

2:autómatán van előszámmal egy telszám. Pl ha 20 as vagy a 20 ra dobsz egy üziz pl aaa111 (rendszám) majd mikor mèsz egy stop üzenetet. Ezz nem kell kitenni.

3:bedobod az aprot, nyomsz egy gombot, ad egy cetlit, jól látható helyre, szèlvèdőre belülre kihelyezed.

nov. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 bazaltkaroly ***** válasza:
100%

SimplePay alkalmazáson tudsz venni. Meg kell adnod a bankkártya adataid. Ne félj ettől, nem fogják felhasználni, én már évek óta használom.

1. A programban kiválasztod a parkolást.

2. Megadod az autód rendszámát, egyéb dolgokat, amit kér. Fontos, hogy a rendszám legyen jó. Ezt csak egyszer kell, mert elmenti.

3. Beírod a zónakódot, vagy kiválaszod a térképen, vagy rányomsz a kis térképjelölő ikonra ott, ahol a zónakódot tudod beírni. Ha engedélyezve van a helymeghatározás, akkor rá fog mutatni, hogy hol vagy. Erre érdemes többször rányomni, mert néha elsőre hülyeséget mutat.

4. Megadhatsz lejárati időt, de ezt nem kötelező.

5. Kiválasztod, hogy tovább a fizetéshez.

6. Ha kell számla itt be tudod jelölni.

7. Kiválasztod a bankkártyád, és kérni fog egy pinkódot, vagy egy ujjlenyomatot, attól függően, hogy mire van a telefonod beállítva.

Ilyenkor lefoglalja a maximális parkolható összeget (ez lehet 800-3000 forint körül), de ha lezárod a parkolást, akkor a maradékot visszaadja, és csak annyit von le a kártyádról, amennyi a tényleges parkolás. (Pl. Levesz 1000 forintot, aztán mikor visszamész, visszaad 800-at, és a mradék 200-at fogja csak levonni.)

8. Kapsz egy üzenetet ,hogy a parkolás elkezdődött.

9. Ne felejtsd el leállítani a parkolást, ha elhagyod a parkolóhelyet.


Ha Vodafoneos vagy, akkor töltsd le az Easy rider appot.

1. Kiválasztod a felszíni parkolást.

2. engedélyezd a helymeghatározást, vagy keresd ki a térképen a zónát, vagy írd be a zóna kódját fent.

3. Nyomj rá az ide parkolok gombra, és írd be az autód rendszámát.

4. Parkolási időt is tudsz megadni, de ez itt sem kötelező.

5. Rányomsz, hogy parkolás indul. Kapsz egy SMS-t ha sikerül. Fontos, hogy olvasd el az SMS-t mert ez csak egy automata SMS küldő program, és ha nem megy a Voda rendszere, akkor a parkolás sem fog menni, de erről írni fognak benne.

6. Itt se felejtsd el leállítani ha végeztél.


Fontos, hogy az elektronikus parkolásoknál, vagy egy maximális idő, de ezt most nem tudom mennyi (talán két óra). ha ennél tovább vagy, akkor le fog állni, amit jelezni fog, és tudsz újítani.


Automatával:

1. Elmész az automatához.

2. Bedobod a pénzt, amit kér.

3. A cetlit, amit ad kiteszed a szélvédőhöz, úgy, hogy ne legyen kitakarva semmi rajta.

4. Ha nem ad cetlit, vagy nem megy az automata, akkor van egy telefonszám az oldalán, amit fel kell hívni, és jelenteni, mert attól függetlenül büntethetnek. Ez esetben kérni fogják a rendszámod, és általában adnak egy óra ingyenes parkolást.

nov. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom kivesézték a kérdést, magam is ezeket írtam volna.

Én javarészt a Simple appot használom. (abból van a régebbi Simple Classic is, még azt is lehet választani, de jobb az újabb verzió. Ez telefontól, operációs rendszer verziótól is függ, melyik futtatható a készüléken.)

Erste bankosként az Erste Mobilpay appal is lehet parkolást intézni, ugyanolyan mint az (OTP-s) Simple. Azt is szoktam használni.

Fontos! Bármelyik appot használod, mindig győződj meg róla, hogy melyik parkoló körzetben vagy, mert a GPS alapú automata megoldás tévedhet, főként, ha zónahatáron vagy. Mindig nézd meg a parkolóautomatákon lévő zónaszámot, mielőtt elindítod az appon a parkolást! (Nekem egyszer sokba fájt, hogy az appra hagyatkoztam, ami elrontotta.)


Még annyit tennék hozzá a témához. A parkolóautomaták (parkolóórák), nem mindenütt egyformák, még Budapesten belül sem! Alapvetően ugyanúgy működnek. De van amelyekbe be kell írni a rendszámot, másokba nem.


Lakóhely szerinti parkolóövezetben jár kedvezmény vagy akár ingyenes parkolási lehetőég. Ez önkormányzatokra változik! Ennek érdemes utána nézni, elintézni, megigényelni!

Zuglói lakosként ingyenes a lakózónánkban, ennek kezelési költsége évente 2000 Ft. Minden év januárban meg kell igényelni újra és újra. Zuglóban a többi zónában pedig van naponta egyszer 1,5 óra ingyenes parkolási lehetőség a lakosoknak. Ezt appban nem lehet elindítani sajnos, kizárólag a parkolóautomatákban. (akkor is ki kell tenni a parkolócetlit az autóban)

nov. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Meton ***** válasza:

Parkolóház a legtisztább megoldás. Nem süt be a nap, nem ázol. Belépéskor megállít egy sorompó, meg kell nyomni egy gombot. A jegyre figyelni kell, tartsd oda a kezed, mert van, ahol ledobja a földre. Jártam már úgy, hogy ledobta a földre, de amikor meg akartam keresni, a földön már egy csomó jegy volt, szóval vigyázz, nehogy a földre dobja. Egyébként meg ha ledobja, ne foglalkozz vele, várd meg, míg a sorompó visszacsukódik és kérj másik jegyet. Van, ahol írja, hogy hova parkolhatsz, ezt is figyeld. Bár ilyet csak egy helyen láttam.

Bármeddig maradhatsz, akár több napig is, bár ha sokáig hagyod ott a kocsid, akkor nézz utána, hogy nem viszik-e el. Amikor jössz vissza, az automatánál leadod a jegyet, fizetsz és van negyed órád, hogy elhagyd a parkolót. A kapunál általában figyeli a rendszámot és automatikusan nyílik, de kérheti a jegyet is.

Simple-ben mindig aznapra foglalja le a pénzt, vagyis ha nem állítod le, akkor ennyit fogsz fizetni. Azt is jelzi, ha nem kell fizetni. De a zónahatárokra nagyon figyelni kell. Ad ugyan javaslatot, de ha szükséges, felül bírálhatod.

nov. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 VikATanacsTalan válasza:
Van még a "Mobilfizetés" nevű telefonos alkalmazás is. Használatának a lényege megegyezik a fentebb írtakkal (parkolás indítás, leállítás, jónapot), de lehet benne autópálya matricát is venni. (Bár, ha jól emlékszem, ott van valami kavarás, hogy 5000 Ft-nál nagyobb összeget nem hajlandó egyszerre levonni, azok a matricák meg -többnyire- drágábbak.)
nov. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!