Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mikor veszik észre a törvényho...

Mikor veszik észre a törvényhozók, hogy tanult embert nem érdekli a pénzbüntetés?

Figyelt kérdés

Mert ugye mit tanul közgáz órán az ember, amikor büntetési tételekről van szó? Számolj utána, osszál-szorozzál és jó esetben kiderül, hogy ha büntetendő tevékenységet folytatsz, még akkor is nagyobb profitra teszel szert, ha egyszer-egyszer megbüntet a hatóság. Ez a tipikus kecske is jól lakik, de a káposzta is megmarad esete, hiszen a vállalat is megtarthatja a büntetési tételen túli extra profitot, de a hatóság is jól jár a beszedett büntetési összeg miatt.


Mit tesz ezek után a közúton az, akinek ezt verték bele a fejébe? Hát persze, hogy szabálytalankodik, mert valódi tétje nincsen, maximum kap egy-két büntetést meg néhány büntetőpontot. Viszont az esélye, hogy elkapják - a tapasztalat szerint - csekély. Netto megéri neki. Ki jár jól? Hát persze, hogy a hatóság és a szabálytalankodó, hiszen a büntetési tétel nem túl nagy, de előnye származik belőle. A rendőrség meg bevételre tesz szert.


Aztán ott van a másik véglet, amikor nem tanult ilyet az ember, nem így gondolkodik, de "bűnőző hajlam", őt nem érdekli semmi sem. Nyilván ő más miatt szabálytalankodik, de őt sem rettenti el a pénzbüntetés. Majd nem fizeti be, vezet jogsi nélkül, stb. Tudjuk jól.


Mikor vesszük észre, hogy a pénzbüntetés csak bevételszerzésre jó, de nem hatásos a szabálytalanságok kizárására? Nem lenne jobb a zéró tolerancia, ahol egyből elveszik a jogosítványt, súlyos baleset esetén még börtönbe is zárják az embert évekre?



2023. nov. 13. 13:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
83%
#10 De, pont hogy erre van nagy esély... Tapasztalat ;)
2023. nov. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

"Eleve ott bukik az érvelésed, hogy nagyrészt nem a tanult emberek szabálytalankodnak, hanem a nem túl értelmesek anyagi helyzettő függetlenül."


Említettem őket is. Az a baj, hogy az általad nem túl értelmesnek titutált réteg a szabályok fittyet hányása miatt szabálytalankodik. Akinek meg ott a segge alatt a 20 milliós járgány, az meg azért, mert egyrészt pénze is van rá, másrészt tisztában van vele, hogy nem garantált a büntetés, ezért megérheti neki egyszer-egyszer szabálytalannak lenni, mert kijön belőle jól. Most az, hogy a normális "réteg" nem szabálytalankodik és ők vannak többen, az nem változtat a tényeken.

2023. nov. 13. 19:30
 13/18 A kérdező kommentje:
#11 Merrefelé? Nyugati országrészben egész biztosan nem. Szinte nem is emlékszek már, hogy mikor láttam parkolóőrt utoljára.
2023. nov. 13. 19:31
 14/18 anonim ***** válasza:
65%
Hazudsz, pár óra alatt 100%, hogy ellenőriznek, még egy alatt is.
2023. nov. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Van tapasztalatod benne vagy csak jó érzés hazugnak nevezni a másikat?
2023. nov. 13. 22:29
 16/18 anonim ***** válasza:
79%

Én ugyan nem vagyok egy köznyelv szerint tanult ember, ellenben:

Van a közigazgatás, meg az utána következő szankciók, aztán a végrehajtás, fizetési meghagyás(FMH), stb...

Hamar összejön egy 500ft-os jegyből egy 35 ezer, majd pár százezer is.

Na az már a tanult gazdagembert is kifekteti, meg aztán a büntetőpontok is megszivatják...

Szóval én olyan tanult emberrel még nem találkoztam, aki naprakész lenne a szabálysértések utáni szankciókból.

2023. nov. 14. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"Másik példa: Kamionsofőr. Hiába büntetik meg, annyit keres, hogy neki nem számít."

Ez speciel rossz példa, mert kamionos hiányosságok esetén nagyon gyorsan odadörrentik az 1-2000 eurós büntetést.

2023. nov. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ugyanezt akartam írni, mint a 17-es, kamionosoknak nem párezer-pártízezer forintosak a büntetések :D


Svájcban azért is kapsz 300 CHF büntit, ha a fülke függönye az oldalsó ablakoknál a rendőr szerint nincs eléggé elhúzva, és nem biztonságos, mert kitakarja a látóteret. Aztán ilyenekből - mert úgyis mindig találnak valamit - gyorsan összejön az 1-2000 CHF.

2023. nov. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!