Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » H7 LED-t lehet használni vagy...

H7 LED-t lehet használni vagy nem?

Figyelt kérdés

Mi a jogszabály? Vizsgán hogyan nézik?

Mennyi lumen? Milyen a vetítési képe?

Úgy hallottam pár éve teljesen tilos volt mert nem volt olyan ami megfelelően világított vagyis elméletileg nem tilos ha jól világít.


nov. 15. 18:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd el...:)


[link]



Segítek, elméletben lehet legálisan, a gyakorlatban meg nem igen!

nov. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
55%
Nem. LED és halogén abszolút máshogy működik, a fényszóró a halogénre van tervezve, csak azzal képes megfelelően világítani. Ezért van tiltva, ön- és közveszélyes a használata.
nov. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
55%
Halogén lámpába led szabálytalan bárhogy is ragozod, jó eséllyel lóf/szt se fogsz vele látni.
nov. 16. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Mindenki villogtatni fog neked mert azt hiszik refivel mész.
nov. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
0,7 Lux a kulcsa dolognak megnéztem pár teszt videót az kb a telihold fénye. Közben megjött az aliexpresses csoda olyan mint a halogén kicsit fehérebb a vetítési képe is ugyanolyan kipróbáltam nem volt semmi villogás annyi hogy az aszimmetrikus dinnye forma kanyarodáskor picit bevillanhat. Magasságállítónál 2. érték van beállítva szerintem egyfajta óvatosságra késztet ugyanis pontosan látható, hogy hova világít és korrigálható a vakító jelenség. Úgyhogy már rendeltem is a kövi H7-es párt a távolságihoz.
nov. 18. 14:38
 6/22 anonim ***** válasza:

#5 "korrigálható a vakító jelenség"


Ja biztosan, akkor lássuk a fotót róla. :DDD

nov. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

[link]

Tessék parancsóni


A vakító lelenséget úgy tessék érteni hogy a halogén aminek nem olyan erős a határvonala vakíthat anélkül, hogy azt a sofőr észlelné.

nov. 19. 13:55
 8/22 anonim ***** válasza:
#7 Falra világítani bármivel lehet, abszolút semmit sem jelent.
nov. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Akkor ugyan uram hogyan parancsolá?
nov. 19. 14:18
 10/22 anonim ***** válasza:
Hát na mégis hogy? Láttál te már életedben fényszóróállítást, meg hogy az hogyan történik és mit kell látni? Vagy azt hitted, amit a többi LED-es barom is, hogy belerakod, világít, tök jó és kész.
nov. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!