Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az igaz, hogy ha nem állok...

Az igaz, hogy ha nem állok meg a STOP táblánál akkor már 1 hónapra eltiltanak a vezetéstől?

Figyelt kérdés

Múltkor együtt utaztam faterral. Ő vezetett aztán eléggé feltűnő módon, tőle szokatlanul megállt a STOP táblánál.


Kérdeztem tőle, hogy na mire ez a nagy szabályosság.


Aztán azt mondja, hogy előző nap mondta neki egy rendőr, hogy ha már rajta kapnak valakit, hogy nem áll meg a STOP táblánál akkor 1 hónapra eltiltják a vezetéstől illetve 30 ezer forint pénzbírság.


Mondtam erre neki, hogy ez biztos igaz e mert engem 1 éve megállítottak ezért és csak egy 10 ezer forintos csekket kaptam érte, még büntetőpontot sem adtak.


Aztán mondja, hogy de már most eltiltanak, meghogy állítólag azt is mondta neki a rendőr, hogy valamelyik nap az egyik kereszteződésben 42 db jogsit vontak be 1 hónapra emiatt.


Én valamiért ezt kételyekkel kezelem. Valaki esetleg tud erről valamit?



nov. 27. 08:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
Miert kell ezen agyalni? Nem azert kell a szabalyokat betartani, mert KRESZ, hanem azert hogy eletben maradj. Nem allsz meg, kamion oldalrol, te meg tepsiban alulrol. Ezt kellene mindenkinek megerteni. Az ov sem a rendornek van, hanem NEKED.
nov. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
43%

Először is állj meg, mert ahol stop van, az nem a vicc kedvéért van kint.

Másrészt meg emiatt nem vonják be a jogsit. De tuti pár 10ezer Ft a büntetés.

nov. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Meg szoktam állni csak előfordul, hogy ahol vonal van ott nem sikerül pont a vonalon megállni és 1 éve is ezért büntettek meg mert látták drónnal, hogy megálltam de a vonalon túlgurultam pár centit.
nov. 27. 08:36
 4/13 anonim ***** válasza:
15%
Ne gurulj túl, problem solved.
nov. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A lényeg, hogy akkor nem veszik el a jogsit ezért. Sejtettem én, próbált csak nagyot mondani a rendőr. Biztos ez is parancs, hogy ijesztgessék az embereket.
nov. 27. 09:13
 6/13 anonim ***** válasza:
46%
Dehogy veszik el, de ettől még nyugodtan megállhatsz a vonalnák, van időd. Áttekinted a kereszteződést, majd utána előregurulsz és áttekinted a forgalmat is. Ebben pont ez a jó: lassabb, de biztonságosabb , mint a macisajt. De csak akkor, ha betartod.
nov. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#6 Általában megállok a vonalnál mindig egyébként csak persze néha van olyan, hogy nagyon berakják és én olyankor már nem a vonalat nézem hanem a kereszteződést, hogy ki az akinek elsőbbséget kellesz adnom így van olyan, hogy 1 km/h-val gyalogos tempóban túlgurulok a vonalon és ott állok meg ahol már belátható.


Macisajtnál is egyébként én a legtöbb helyen állóra fékezek az a biztos.

nov. 27. 09:33
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
A vonalat kell nézni.
nov. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem mert ha a vonalat nézem akkor nem látom kinek kell elsőbbséget adni.


Szerintem a forgalmat kell nézni.

nov. 27. 11:18
 10/13 anonim ***** válasza:

"Másrészt meg emiatt nem vonják be a jogsit."



De bevonják! Győrben ezt csinálják a yardok a Szent István út végén. Kollégámtól is elvették 1 hónapra a jogsit emiatt.

nov. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!