Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Eltiltanak a vezetéstől ha...

Eltiltanak a vezetéstől ha már kész van a jogsim de még nem vettem át?

Figyelt kérdés
Nyomonkövetéssel néztem hogy a jogsim elkészült és most postázgatják. Ha igazoltatnak ilyenkor csak az a helyzet hogy nincsen nálam a jogsim ?

2017. júl. 7. 14:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Az a helyzet hogy vagy a helyszínen adják vagy majd postázzák a csekket, amin a büntetést ki kell fizetni. Amíg nincs nálad a jogsid addig nem vezethetsz.
2017. júl. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Büntetnek. Azt a pár napot bírd ki.
2017. júl. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

O.K. igazoltatásnál mond azt: "tessék elhinni van jogosítványom, igaz, még sosem láttam".

Biztos majd egy jót röhög a rendőr, aztán megírja a feljelentést. :-)

2017. júl. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Azzal lenne a gond ha eltiltanának a vezetéstől. Mivel kész a jogosítványom (bár nem vettem át) benne vagyok a rendszerben. Van olyan hogy valakit azért büntetnek mert nincs nála a jogsija, de meg tudják nézni hogy van-e neki ezért nem tiltják el a vezetéstől. Rám is ez lenne érvényes így?
2017. júl. 7. 15:29
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem bírod ki azt a pár napot még?
2017. júl. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Őket nem érdekli, hogy a rendszerben mi van, az csak ellenőrzésre kell. A kártya kell nálad legyen, ha otthon hagyod akkor is repül a bünti. A kártya kell és azt ellenőrzik a gépükben, nem-e hamisított pl. De ha nincs nálad akkor annyi, lényegtelen, hogy a gép mit ír ki rólad.
2017. júl. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Tehát az ha valakinél nincs ott a jogsija sehogy nem birja bizonyítani hogy van neki akár hány éve vezet(jogsival)? Vezetői engedély nélküli vezetésért pedig eltiltás járt viszont nem hallottam még olyanról hogy valakit eltiltottak mert otthon felejtette a jogosítványát, ezt pedig bárki mondhatja.
2017. júl. 7. 19:45
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem ugyanaz a kettő. Ha megbüntetnek akkor jár csak eltiltás is mellé, ha nincs jogosítványod. Ha van akkor nem tiltanak el, csak pénzbüntetés.
2017. júl. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Két különböző szabálysértést mosol össze. Ráadásul, egy bírságoló mérlegelése alapján kiszabható büntetésnél várod el, hogy a válaszolók döntsenek: számodra kiszabja-e, vagy sem.


A KRESZ a járművezetés személyi feltételeként szabja meg, hogy a vezetői engedélyt a vezetőnek vezetés közben magánál kell tartania.

1/1975. (II. 5.) KPM–BM együttes rendelet

a közúti közlekedés szabályairól

4. § (1) a) és 4. § (3)


Ha nincs nálad, akkor ezt a szabályt megszeged, akárhány éves a vezetői engedélyed, akármennyire a birtokodban van, akármilyen lehetősége van a rendőrnek nyilvántartások hozzáférésére.



Erre a szabályszegésre nincs jogszabályban megállapított kötelezően kiszabandó bírságtétel, így a bírságoló mérlegelésétől függ, hogy egyáltalán bírságol-e, és ha igen, akkor a Szabálysértési Törvény által megállapított határok között milyen összegre.

„A helyszíni bírság összege ötezer forinttól ötvenezer forintig, hat hónapon belül újabb szabálysértés elkövetése esetén hetvenezer forintig terjedhet.”

2012. évi II. törvény

a szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről

99. § (2)



Vannak szabálysértések, amelyekre jogszabály kötelezően előírja a vezetéstől eltiltás alkalmazását. Ez nem szerepel azok közt, de alkalmazható eltiltás is.

„Az eljárás alá vont személy eltiltható,” „ha a szabálysértést engedélyhez kötött járművezetés szabályainak megszegésével követte el.”

2012. évi II. törvény

a szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről

16. § (1)



Készíthetsz statisztikát arról, hogy miről mit hallottál, nem hallottál. Vagy bejön, vagy nem.

Mivel évtizedek óta minden héten játékba küldök egy ötöslottót, lehetősége van, hogy öt találatom legyen. Hetente milliószámra vagyunk, akiknek nem sikerült, de azért vannak, akiknek igen.

2017. júl. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) kibírtam:D már le is vezettem 1500km-t ;)
2017. júl. 16. 19:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!