Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért van ennyi türelmetlen...

Miért van ennyi türelmetlen sofőr az utakon?

Figyelt kérdés

Nem vitaindítónak szánom a kérdést, bár maga a kérdés nagyon provokatív is lehetne, de nyilván az veszi magára, aki érintettnek érzi magát.


Most nem arról fogok beszélni, amikor valaki veszélyesen béna, szar a reakció ideje, a bizonytalanságából eredően hülyeségeket csinál, hanem szimplán a sebességre fókuszálok.


Taglalnám az észrevételeimet:

- mániákusan meg kell előzni mindenkit, aki lakott területen belül (független a sebességkorlátozó tábláktól) 60 alatt megy

- ha nem előzték meg a településen, akkor amint eléri a lakott terület vége táblát, nincs alkalma felgyorsítani, mert bármilyen tempósan is váltana, már a tábla vonalában előzik tőgázzal, mintha addig indokolatlanul tartott volna fel bárkit

- minőségi főúton haladva (értsd: széles, sima - Magyarországon ritka, de azért akad) jó időjárási és látási viszonyok mellett 90-100 tempónál is úgy nyomnak le másokat az útról, mintha idegtépő lenne a megengedett maximális sebesség környékén haladni és csak az ő 130+ tempójuk lenne az útra való

- arról már nem is beszélek, ha régebbi típusú, nem túl stabil járművel, éjszaka, szakadó esőben/hóban/ónosesőben, csúszós, kanyargós úton, ahol jó látási viszonyok mellett is 60-as korlátozó- és vadveszély tábla van, ha 50-nel "döcög" valaki, akkor is olyan idegesen frusztrálva előzgetnek, mintha ők nem féltenék az életüket és indokolatlan lenne a kisebb sebesség


Félreértés ne essék, ha valaki látszólag indokolatlanul, előzésemet nem segítve (értsd: gyorsít mikor előzök, behúzza a felező mellé stbstb) döcög az engem is idegesít.

Viszont az előbb felsorolt példák nagyon gyakoriak.


Arról nem beszélve, hogy mostanában, ha olvasok bárhol kommenteket, hogy két autó ütközött, mert nem fért bele valaki az előzésbe, biztos, hogy a kommentek nagy része a lassabban haladó járművet fogja szidni, mert ha nem ment volna 80-nal a 90 helyett (vagy inkább 100+al), akkor nem érezte volna kényszernek az előzést, tehát a lassan közlekedő a hibás...


Nem értem miért ránt valakit ideggörcsbe, ha lassabban kell haladnia. Ilyenkor jönnek a kommentek, hogy aki csak lassabban tud vezetni, az nem alkalmas a vezetésre... na mert a sok ideggörcsös kapkodó, veszélyesen előző az alkalmas?


Tudom, hogy itt is lesz néhány túlzott magabiztos ember, aki úgy érzi ő a sofőrök királya, itt megjegyezném, hogy én is szeretem kihúzatni a kocsimat, nagyobb tempóval menni stb, de ezt csak akkor, ha nem látom potenciálisan balesetveszélyesnek...


A legtöbb magyar út szűk és kics.eszett rossz minőségű, ha nem is én, de a szembejövő simán megugorhat, beránthatja elém stb. egy ilyen helyzeten nem segít, ha én is többel megyek, mint ami indokolt lenne...


És azokat még nem is említettem, akik úgy kanyarodnak, hogy átmennek a felezősávon, mert nem tudják íven tartani a kocsijukat a választott tempójukkal... de napestig tudnám sorolni.....


Összetett dolog de érdekelne a véleménye olyannak, aki pszichológiailag vagy bármilyen szempontból meg tudja közelíteni a problémát.


nov. 28. 13:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van.
nov. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"Tudom, hogy itt is lesz néhány túlzott magabiztos ember, aki úgy érzi ő a sofőrök királya, itt megjegyezném, hogy én is szeretem kihúzatni a kocsimat, nagyobb tempóval menni stb, de ezt csak akkor, ha nem látom potenciálisan balesetveszélyesnek..."

Szerintem ők is ugyanezt vallják, csak kevesebb dolgot tartanak potenciális balesetforrásnak.

nov. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#2

Ebben igazad lehet. Köszi

nov. 28. 14:19
 4/11 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem veled is van baj. Személyes sértésnek veszed, ha megelőznek.
nov. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#4

Ez egyébként nem igaz. Kevésbé szeretem, ha zero követési távolsággal, villogva "zavarászni" próbálnak:D

Én szívesen elengedem az előzőt, ha azzal nem engem kényszerít rá a fékezésre, hogy be bírjon slisszanni elém egy necces előzésnél vagy nem engem hátráltat a lakott területről kiérkezve a felgyorsulásban, azzal, hogy már percek óta kiugrál mögülem kukucskálva az 50-es korlátozásnál.

nov. 28. 14:30
 6/11 anonim ***** válasza:
34%

én alapból nyugis vagyok, ha normál tempóban halad a forgalom, de az alabbi dolgoktól agyvérzést tudok kapni:

- túlzott előzékenység: 80-90-nel haladunk, erre előttem befékez, hogy kiengedjen/beengedjen valakit. így a főúton belassul mindenki, ezzel dugót generálva

-autópályán a közép, vagy bal sávban halad valaki 90-nel, amikor a jobb sáv totál üres, így feltart mindenkit

-kamion halad 70-nel, mögötte mint a farok követi őt pl 5 autó, akik meg belátható szakaszon sem előznek, ha lehetséges, ezzel még nagyobb sort okozva

-leesik 2mm eső és nem mer menni csak 60-nal

nov. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
34%

"na mert a sok ideggörcsös kapkodó, veszélyesen előző az alkalmas?"


nem, nem alkalmas, de azt is jo lenne észrevenni, hogy a lassú vezetés is csak bajt generál, plussz húzza az ember idejét, mert feltart. nem kell 120-szal menni egy 90-es táblánál, de azért ne 60-nal szütyörögjön már.

nov. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ezen kár agyalni.
nov. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kevés az ellenőrzés. Igen, én is ezeket tapasztalom, hozzátéve, hogy bármennyivel mész, akkor is megelőz, akit zavar, hogy vannak előtte. Mert csak. Hajnalban meg aztán nincsenek szabályok.
nov. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem az zavar mikor megelőznek, hanem mikor megelőz, aztán gyökkettővel tötymörög előttem és nem érti miért villogtatok rá.

Vagy nem előz meg, de a seggembe jön fél méterre.

dec. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!