Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mivel Magyarországon elmebeteg...

Mivel Magyarországon elmebeteg módjára vezetnek az emberek, időszerű lenne alsóhangon 100%-al megnövelni a gyorshajtási tételeket és bevezetni a kirívó gyorshajtók autóinak bontását, sofőr letartóztatását?

Figyelt kérdés
2023. okt. 22. 20:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
97%
Az elmebeteg módjára vezetés és a gyorshajtás nem feltétlenül esik egybe.
2023. okt. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 dirtboy ***** válasza:
65%

Legtöbb balesetet nem a gyorshajtás okozza és általában nem is olyan helyeken mérnek ahol a legtöbb baleset előfordul.

A vezetési morálon kellene inlább valamiképpen javítani mint sem a büntetés mértékét emelni.Gazdagabb országokban sokszor kisebb mértékű a büntetés mint Magyarországon.

2023. okt. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
52%
Én azt tapasztalom, hogy az elmúlt egy évben rettentően megnőtt a szüttyögők száma. Mehetne szabályosan 70-nel, helyette a belső vagy a középső sávban sétakocsikázik 50-nel. A legszebb, amikor a többsávos út mindegyik sávjában összejönnek ezek a jómadarak, és még előzni se tudsz, mert egymás mellett tötymörögnek leszarva mindenki mást. Persze, hova sietsz, meg indulj el korábban, ezek a szövegek mennek erre, de hol marad az élni és élni hagyni? Egyébként meg az átlagemberek többsége nem vezet elmebeteg módon, mégis őket sarcolják igazán a büntikkel. Ellenben, akik valóban elmebeteg módon vezetnek, nekik legtöbb esetben nem fáj a bünti, sőt meg is ússzák a komolyabb felelősségre vonást.
2023. okt. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
90%

Elmebeteg módjára vezetésre itt egy példa:

[link]


A szimpla gyorshajtás nem elmebeteg dolog, szerintem mindenkivel előfordult már, hogy 50 helyett 60al vagy 90 helyett 110el ment.

2023. okt. 23. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
75%

Figyeljetek milyen gyorshajtás? Tegnap leesett egy kis eső és az előttem lévő kb 40nel a kanyarban megpördült és bevágódott a korlátba a szemem láttára. Na ott ki ment gyorsan vagy volt elmebeteg?


Valaki gyorsan megy? Hol? Városban? Akkor szét kell bszni a fejét. Autópályán? Ugyan hagyjuk már...


Agresszív? Ha alapból az akkor el kell venni a jogosítványát azonban ha valami ezt kiváltotta az sem jó viszont mérlegendő mert amennyi életképtelen agyhalott van az utakon az több mint az agressziv.

2023. okt. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

@5

Igen, gyorshajtot...


A tábla csak a max sebességet adja meg, időjárás függvényében lehet és kell is lassabban vezetnj

2023. okt. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Inkább egyszerűbb lenne, ha nem adnának el az rszágban atomerőmű erősségű ótókat.
2023. okt. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Alex Fly ***** válasza:
70%

A szabálykövetési hajlandóságot nem a büntetés mértéke, hanem az elkerülhetetlensége javíthatná...

Lehet a gyorshajtás következménye több milliárdos pénzbírság,teljes vagyonelkobzás és halálbüntetés is, ha soha nem osztják ki -ellenben egy alacsony összegű pénzbírság is hatásos lehet, ha azt a delikvensnek minden alkalommal kiszámlázzák,akár naponta többször is...

2023. okt. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

“ Legtöbb balesetet nem a gyorshajtás okozza”

De, de igen.


A kérdésre a válasz, butaság.

Benézel egy 30as táblát és fizess ki 70.000 forintot? Nem keresek rosszul de még én is megérezném. Ezzel csak azt érnéd el, hogy a szegényebb réteg rettegne, mindenhol lassabban menne, ha meg belemenne egy trafiba konkrétan anyagi csőd lenne részükre.


“szabálykövetési hajlandóságot nem a büntetés mértéke, hanem az elkerülhetetlensége javíthatná...”

Ebben látom én is a megoldást.

Ezt párosítanam azzal, hogy nem csak pénzbüntetést osztanék.


Pontrendszer az autónak és X gyorshajtás vagy X% után ideiglenes elkobzás.

Gazdag csávót nem érdekli, ha 70.000 kikell fizetni, de ha 3 hónapra elviszik az AMG-t lehet nem örül.


Ugyan így a pénzbüntetést is szorzókra tenném. Lenne egy alap mondjuk a jelenlegi 39.000 forint.

Első gyorshajtásnál 1.0 szorzó, másodiknál 1.3 harmadiknál 1.6 és szépen növelni folyamatosan.


Így aki notorikusan sz*rik sokkal jobban megszívja.

2023. okt. 24. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 bazaltkaroly ***** válasza:
68%

Én még mindig azt mondom, hogy az autó elkobzása lenne a legjobb megoldás. Drasztikus dolognak hangzik, de figyelembe véve azt ,hogy a legtöbb elmebeteg zsebből kifizetni a büntetést, nincs jobb megoldás. Ezeknek az embereknek az a büntetés, csak gyorshajtási költség, amire örömmel befizetnek. Keresethez mért díjszabás nem játszik, mert ezeknek papíron semmijük nincs. Ha más autóját veszik kölcsön, akkor meg verekedjék le egymás között, amúgy is, szerintem ugyanolyan felelős az, aki "fegyvert" ad a potenciális gyilkos kezébe.

Továbbá tény, hogy a balesetek nagy részét a gyorshajtás okozza, de bele kell gondolni, hogy hány ilyen esetet provokálnak ki a mazsolák. Durvának, és kegyetlennek hangzik, ami írok, de a reggeli tömegnyomorban a tötyögők ugyanúgy hibásak. Én, és sok más ember itt nem hajt gyorsan, csak mert siet, azonban képzeljük magunkat egy olyan ember helyébe, akinek már alapból órákkal korábban indul, a munkahelyén számít az idő, vagy a felettese egy kretén, aki rászakítja az eget, és így stressz az egész élete. El tudom képzelni, hogy a tötyögők miatt ő képes jobban beletaposni a gázba, hogy mentse, ami menthető. Nem, a korában indulás már nem játszik, mert annyira tele vannak az utak, hogy már lassan hazamenni sem érné meg, azt meg nem nevezhetjük életnek, hogy felkelsz, dolgozol, eszel, alszol, és másnak nem jut jobb munka, illetve sokhoz KELL az autó, nem lehet busszal helyettesíteni.

Szokták mondani, hogy az érmének két oldala van. Én azt mondanám, hogy a nagyon amatőr, hússzal döcögőket is meg kéne kicsit figyelmeztetni, hogy erőt vegyenek magukon, mert ugyan olyan veszélyesek, mint a gyorshajtók. Persze, a gyorshajtást sem védem, mert még továbbra is ott a maradék, aki az üres úton is hajlandó túllépni a határt, de így már könnyebb lenne kiszedegetni őket a forgalomból.

2023. okt. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!