Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mikor kell lecserélni autókon...

Mikor kell lecserélni autókon a téli gumit nyárira? Amikor motorosokat látok közúton, akkor kell nyárira váltani a télit?

Figyelt kérdés

dec. 3. 09:25
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
9 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Amikor az időjárás indokolja.
dec. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyasmi népi megfigyelés lehet, minthogy akkor van vége a télnek, amikor a medve kibújt a barlangjából.

Természetesen sem a medve, sem a motorosok nem tudják előrejelezni a télies időjárást.

Áprilisban még simán előfordulhat havazás, de a a Kőszegi hegységben havazott már május 30-án is.


Én személy szerint május elején, illetve november elején szoktam volt gumit cserélni. De már pár éve 4 évszakosra váltottam.

dec. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%
Nem kell, legfeljebb csak ajánlott.
dec. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

Magyaországon nem kötelező az évszaknak megfelelő gumiabroncs használata.


Tehát te döntöd el...

dec. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
2%
Én nyárival közlekedek ónos esőben is es mégsem engem kell kihúzni az árokból.
dec. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Van az a 7 fokos mondás. Ha annal lehet már hidegebb, akkor erdemes valtani télire. De persze jo minőségű negy evszakos is ok szerintem, viszont a megrögzött myarigumisokat sosem ertettem. Itt is írja h ónos esőben is azzal megy...
dec. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Ónos esőben teljesen mindegy hogy téli vagy nyári gumid van
dec. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én általában március közepe felé szoktam
dec. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
31%
Így van , ha már nem járnak a motorosok akkor kell feltenni a téli gumit és ha újra kirajzanak akkor meg a nyári gumit.
dec. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
32%
7-es, ez nem igaz. Egy lágy keverék ha tetszik ha nem jegen/vizes jégen sokkal jobb. Bar a nyarinak megvan az az előnye ónos esőnel, hogy konkrétan elindulni sem fogsz tudni, szoval összességében azbablegbiztonságosabb...
dec. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!