Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem használ egyre több...

Miért nem használ egyre több autós tompított fényszórót lakott területen kívül menet közben?

Figyelt kérdés

Módosult a kresz vagy mi?

Miért kell ködlámpát használni egyeseknek ha nincs köd? Vagy csak helyzetjelző/menetfényt nyomatni? Nem értem.



dec. 23. 21:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Elég sokan inkább felkapcsolják a ködlámpát, minthogy kicseréljék az égőt a tompítottban. 🤦🏻‍♂️ Másokat természetesen leszarva, hogy megvakulnak a ködlámpától...
dec. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Piros lámpánál állva kértem a mögöttem állót,, hogy kapcsolja le a ködlámpáját....egy nagyon kedves, nyolcvan körüli bácsi megkért, ha tudom mmelyik a kapcsolója, legyekszíves..ő nem is tudta, hogy van ilyenje is...
dec. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
37%
Sok paraszt fű alatt jutott jogosítványhoz. ☹
dec. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
A mostani autoknal alapbol vilagit a muszerfal hattervilagitasa, kikapcsolt lampaknal is, igy fel sem tunik az embereknek hogy nem kapcsoltak fel a lampajukat. A regi autoknal csak akkor egett a muszerfalon a vilagitas ha a lampad fel volt kapcsolva. Szurkuletben nem lattad a km-orat, igy felkapcsoltad a lampat.
dec. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%
Nappal, jó látási viszonyok között helyettesíthető a menetjelzővel. Már 10+ éve került ez be a kreszbe.
dec. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Menetjelzőt már nagyon régóta lehet használni tompított helyett akkor ha nappal van és jók a látási viszonyok. Persze vannak nagyon sokan akik ezt összekeverik az első ködlámpával, főleg azok akik a KRESZT csak bemagolták hogy a vizsgát megtudják csinálni, de minél régebb óta túl vannak ezen annál jobban elfelejtik mit magoltak be és sokaknak fingjuk nincs arról hogy mi micsoda sajnos.


Pár napja felénk hatalmas köd volt, és előttem ment egy autós akinek világított a ködzárófénye, de amint közeledtem felé kikapcsolta mert pontosan tudja hogy ha közel vannak mögötte akkor az zavaró és nem is kellene használni mert már láthatom hogy Ő ott van. Ez volt a jó hozzá állás. Amikor picit távolodott tőlem mert én pirosat kaptam és Ő még áttudott menni, akkor ahogyan távolodott láttam hogy már kapcsolta is fel. Amikor meg utolértem pár km-re akkor szintén lekapcsolta.


Nagyon sokan ezt nem tudják. Aztán az első ködlámpát sokan akkor is felkapcsolják amikor csak enyhe köd van és totál felesleges lenne azt használni. Sokan még akkor is nyomják ha már rég kikerültek a ködös helyről és már tiszta idő van jó látási viszonyok stb... ilyenből rengeteg van és mocskosul zavaró tud ám lenni.

dec. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

#5-#6 A kérdés nem a menetjelző az-az nappali menetfényről szól, ami ugye a hideg-fehér LED világítás az újabb autókban, hanem hogy sok régi autós, akik autójában nincs ilyen világítás, ők szimplán csak a helyzetjelzőig tekerik a kapcsolót. Így meg elöl csak az 5 Wattos "gyertyaláng" pislákol amit úgy 5-10 méterről talán észrevenni, de ettől még az autó elveszik a fák árnyékában, vagy nem tudjuk, hogy szeme jön vagy előz. Meg a Kresz szerint ezt csak álló autón lehetne használni.

Ködlámpa használata meg majomkodás, ezt még valami szakértő mondta egy riportban, hogy ők feltűnősködni akarnak. Volt korábban ilyen kérdés, és egyesek megakarták magyarázni, hogy akkor előbb észreveszik az eléjük ugró vadat. De tudjuk , hogy az első ködlámpával szinte semmivel nem látni többet, és elém fényes nappal ugrott ki őz, sokat értem volna a ködlámpával.

A helyzetjelző használatnál én max arra tudnék gondolni, hogy azt hiszik a tompítottal majd mennyivel többet fogyaszt a kocsi, valami ilyen indokkal találták ki a LED-es menetfényt is, hogy ne az a 2x55Watt világítson elöl, de rákeresve 1 decis plusz fogyasztást találtam. A másik idegesítő dolog lehet, hogy a régi autók ilyenkor leveszik a fejegység háttérvilágításásnak fényerejét, és nem látni nappal semmit, de ismerős Citroen Picasso-ja még a műszerfalét is csökkenti.

dec. 24. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
71%

Ködlámpa: véletlenül bekapcsolta vagy úgy felejtette.

Helyzetjelző: valószínűleg állt valahol járó motorral (álló autón tilos tompítottat használni), majd indulás után elfelejtette felkapcsolni.

Menetjelző: Automatán van és az csak a fényt érzékeli, a ködöt nem. Ködös időben nem feltétlenül kapcsol át tompítottra.

dec. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Egy ködlámpa se vakít ha jól van beállítva.
dec. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Jah mert akkor kedves kérdező az rendben van hogy lakott területen belül most télen is a többség világítás nélkül jön vagy nappalival? Annyira ostobák vagytok hogy hihetetlen tipikus 10 IQ magyar gondolkodás. Városban köd eső szürkület mindegy ott safety car mindenki.


Jó látási viszonyok között én soha nem kapcsolok lámpát és kész. Aki nem lát ne vezessen ezért hülyeség a nappali menetfény.


Alapból rossz a magyar szabályozás miszerint itt egy tábla mondja meg hogy mikor vagy látható. Itt ősztől tavaszig allandora kéne kapcsoltatni. Utana meg ha indokolt vagy aki akarja veresse neki.


A kodlampa bezzeg nem kötelező nem is használja senki sem főleg amikor indokolt is lenne ehelyett feleslegesen vagy nappaliként...

dec. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!