Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ezeket miért csinálja sok...

Ezeket miért csinálja sok béna sofőr?

Figyelt kérdés

7 éve van jogsim, ezalatt rengeteget vezettem városban/autópályán/belföldön/külföldön, hóban esőben éjszaka, mindenhogy, és (lekopogom) soha még egy koccanásom sem volt. Tehát nem csak jó sofőrnek tartom magam, de bizonyíthatóan az is vagyok.


Amiket nem értek: mi a fészkes fenéért van mindig egy szötymörgő szar a belső sávban? Vagy több is. Főleg városban tapasztalható ez. Nekem kell jobbról előzni (pontosabban elhaladni mellette), ha nem akarok 50-nel lassúzni a 70/90-es zónában. Alap dolognak számít, hogy ha nem előzöl vagy haladsz gyorsabban a jobb oldali sávnál, akkor húzódj le a francba jobbra. Ezt miért nem tartja be olyan sok ember? Aki magára ismer, fevilágosítana, hogy miért csinálja ezt? Nem járt kreszre és jogsi nélkül vezet?


Másik idegesítő, gyakran előforduló dolog: piros lámpa, kettővel előttem haladó kocsi még 20 méterre van, de az előttem lévő már satuzik. Én meg mögötte majdnem beleszaladok, mert nem számítok arra, hogy ő ilyen hamar satuzni fog, teljesen indokolatlan viselkedés. Nem csodálnám, ha ilyen helyzetekből sok baleset történne, nem tudom, van-e erről statisztika. Ennek is mi az oka? Mi a francért kell 20 méterről már lesatuzni? Fél az előtte lévőtől vagy vak vagy mi?



jan. 4. 20:24
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
11%
Én az ilyeneknek dudálok, amikor elhaladok mellettük.
jan. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
83%

Mert városon belül kresz szerint nem kötelező a jobbratartás, nézz utána. Nagyon sokszor olyan fos a jobb szélső sáv út minősége, hogy inkább a belsőben mennek.


A másiknál is te vagy a f@sz, ugyanis nem tartod be a követési távolságot. Piros lámpánál mit szeretnél, hogy átmenjen rajta?

jan. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
71%

"nem akarok 50-nel lassúzni a 70/90-es zónában"


Mutatnád a jogszabályokat a minimális sebességhatárokra vonatkozóan?


"Nekem kell jobbról előzni "


És te mit keresel a belső sávban?


"mögötte majdnem beleszaladok, mert nem számítok arra, hogy ő ilyen hamar satuzni fog"


Nem kéne belemászni a másik seggébe, nem gondolod? Tudod, biztonságos követési távolság.

jan. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
100%

"Amiket nem értek: mi a fészkes fenéért van mindig egy szötymörgő szar a belső sávban? Vagy több is."


Ennek két oka. Egyrészt mert természetesen lesz..rja, hogy feltartja a többieket és azt képzeli, hogy az Atyaúristen is köteles őt megvárni, ha ő pont ott, pont akkor, pont annyival óhajt haladni. Másik oka meg az, hogy kilométerekkel és 15 kereszteződéssel később ő balra fog kanyarodni vagy más ok miatt az a sáv lesz neki a jó. És fél, hogy akkor majd nem tud besorolni, ezért a legelején beáll a neki jó sávba.


"piros lámpa, kettővel előttem haladó kocsi még 20 méterre van, de az előttem lévő már satuzik."


Itt nem egészen értem, mire gondolsz. Megállásig fékezi az autót satufékkel, indokolatlanul korán? Mert ilyet én nem szoktam tapasztalni. Ha viszont mondjuk 70-nel érkezem, én is korábban lefékezem 40-50-re az autót (nem 20 méterre a lámpától, hanem 80-100 méterre), és után szép finoman, lábamat a féken tartva egyenletesen lassítom le az autót megállásig a lámpa előtt. Ezt azért csinálom így, hogy ha bármilyen ok miatt az autó nem lassulna tökéletesen (akár a fékkel lenne valami baj, akár mondjuk egy olajfolt van ott az úton vagy egyszerűen kicsit elnéztem volna a távolságot), akkor ne az utolsó fél méteren kelljen csikorgó gumikkal megállnom.

jan. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Külső sávban mennek a kamionok és a buszok.

Olyan szinten rossz az út, hogy inkább a belsőben megy, mivel mehet is.


A lámpásnál pedig, nem a lámpát vagy a kettővel előtted lévőt kell nézni elsősorban, hanem az előtted lévőt.

Satuzhat ő egy macska, egy 100ft-os, de akár semmi miatt is. Ha belemész, te leszel a hibás.


Én is szoktam 100 méterrel a kereszteződés előtt lassítani jelentősebb mértékben, mert általában mire 10el a lámpához érek már zöld és mehetek is. Olcsóbb és gyorsabb

jan. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
76%

Na, minden vagy te, csak nem jó vezető, a sofőr szó használatát meg nyugodtan hagyjuk meg a hivatásosokra. Piros a lámpa, neked már rég lassítanod kéne, nem a másik miatt satuzni.

Belső sávban meg ha kialakult a párhuzamos közlekedés, lakott területen belül nyugodtan mehet bárki, lehet, hogy éppen csak hülye, és 2 km-rel hamarabb besorolt, mert később balra fog kanyarodni, elég rugalmatlan bunkó lehetsz, ha ezen kiakadsz. Ne érts félre, engem is sok minden kiakaszt a közlekedésben, de azért nem annyira, hogy a gyakorira jöjjek hisztizni, mert ott helyben rugalmasan és dinamikusan feloldom a helyzeteket, mert a közlekedés bizony arról szól, hogy alkalmazkodsz az adott helyzethez. Amíg ezt nem fogod fel, és azt várod, hogy mindenki neked tetszően menjen, addig ne mondj olyat, hogy bármi közlekedési érzéked lenne. Az is lehet, hogy csak azért nem volt még koccanásod, mert szerencsédre eddig mindenki okosabb volt nálad az úton.

jan. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
13%

#7 Na, ebben viszont nagyon igazad van, aki fél a sávváltástól, meg akinek sz*r az út a külső sávban, annak tényleg nem kéne vezetnie. Azért van az a k*rva lengéscsillapító meg a kényelmes ülés, hogy ne foglalkoztassa, milyen az út a külső sávban, gondolom az ilyen emberek a fekvőrendőrtől is félnek.

De neked se essen már le a karikagyűrű az ujjadról, hogy esetleg koptatni kell a féktárcsát, nem fogsz belehalni, hogy 10 méterrel hamarabb állsz meg, mint akartál volna. :D

jan. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
80%
Állítólag 7 éve vezetsz és még mindig ilyeneken pörögsz? Elég amatőr vagy. A "szötymörgőt" kikerülöd és telik tovább a szaros életed, a másik problémára meg ott van a követési távolság.
jan. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 A kérdező kommentje:
#9 nem esik le rólam a karikagyűrű, csak annyira idegesítőek az ilyen mazsolák, hogy már jól esett kiadni magamból :D Egyik barátnőm is szegény elég bénán vezetett (kb. olyan dolgokat csinált, mint amiket írtam), miután okozott 3 balesetet, már inkább elengedte a vezetést. Bár mindenki így tenne, aki nem a volán mögé való.
jan. 4. 22:25
 10/57 A kérdező kommentje:

#11 “Állítólag 7 éve vezetsz és még mindig ilyeneken pörögsz?”


Pont azért. Minél régebb óta vezet valaki és minél ügyesebb, tapasztaltabb lesz, annál jobban irritálják a béna sofőrök.

jan. 4. 22:27
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!