Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kerékpáros átmehet gyalogossal...

Kerékpáros átmehet gyalogossal együtt?

Figyelt kérdés

Gyalogos zebra, mellette kerékpáros átvezetéssel. A kerékpárosoknak ki van téve a macisajt.


A helyzet a következő: A gyalogosoknak megállnak az autók, hogy átengedjék őket.


Kérdés, hogy ennek így mi értelme van?


Ilyenkor nekem is át kéne mennem a gyalogosokkal együtt?


Csakmert én először vártam, hogy letakarítódjon az útszakasz, de az autóban csak néztek hülyén, hogy miért nem megyek át. Volt aki dudált is. Máskor átmentem a gyalogosokkal együtt, de szerintem ez így szabálytalan, hiszen ebben a formában nem adom meg az elsőbbéget az autóknak.


Volt olyan is, hogy nem volt gyalogos, de mégis megálltak nekem, pedig nekik elsőbbségük van velem szemben.


Mellesleg sokszor van, hogy ott a b.ott nagy zebra, de a gyalogosok csakazértis a kerékpáros átvezetésen gyalogolnak, ami ott van a zebra mellett... Na ilyenkor mi van? Álljak neki kerülgetni őket a zebrán vagy hogy menjek át, ha velük együtt megyek ilyenkor?



jan. 10. 12:40
1 2 3
 1/22 nemaRendőrség ***** válasza:
5%

Nincs az autósnak elsőbbsége, nincs mit megadni neki.


Ha villamos jönne akkor is mehetnél, ha rendőri intézkedés miatt állnak az autók akkor is mehetnél.

Ha át tudsz menni a kocsik előtt anélkül hogy lassítaniuk kellene akkor is mehetnél

jan. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%

Teljesen rendben van, ha valaki lemond az elsőbbségéről. Ha az egyértelmű.

Ha a gyalogosok átmennek, akkor menj te is, hiszen akkor áll az autós forgalom, így nincs kinek elsőbbséget adnod.

A gyalogosoknak szólj, hogy menjen arrébb, mert így nem férsz el.

jan. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
13%
Amúgy ezt nem értem hogy sok helyre miért tesznek macisajtot vagy stop-ot a kerékpárosoknak? A legtöbbjük buta hozzá és úgy gondolja nekik van elsőbbségük. Jobb lenne ha nekik lenne elsőbbségük az autóval szemben és akkor mehet mindenki Isten hírével.
jan. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Ha gyalogosnak áll meg, akkor ezzel egyúttal lemond a kerékpárosokkal szembeni elsőbbégéről is? Ha ez tényleg így van, akkor tényleg túlgondoltam csak a táblát.
jan. 10. 13:07
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

4:

Nem tudom, hogy lemond-e.

Én arra írtam, hogy le lehet mondani, hogy írtad, hogy van, amikor megállnak és átengednek.

Ha a gyalogosok mennek át és áll a forgalom, akkor csak logikusan nincs kinek elsőbbséget adni, hiszen nincs forgalom.

Gondolom, nem egy kilométer hosszú zebra/átvezetés, ahol ne érnél át úgy a gyalogos mellett, hogy nem zavarod az autósokat.

jan. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Egyébként a veszélyét abban látom, hogy én sokkal gyorsabban tudok átmenni a túloldalra és előfordulhat, hogy a távolabbi oldalon még valaki át akar slisszolni a gyalogosok megérkezte előtt. Oké, hogy az is szabálytalan, de ilyen esetben ugye ütközünk és akkor jó kérdés lesz, hogy kit és miért fognak felelősségre vonni...
jan. 10. 13:11
 7/22 A kérdező kommentje:
#5. 2x2 sávos útszakasz, de szerintem lényegtelen. Igazad van.
jan. 10. 13:12
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

6: akkor menj a gyalogosokkal egy ütemben. És figyeld az autósokat.

De ez mindenkire igaz, autós, kerékpáros, gyalogos - mindig figyelni kell a többi közlekedőt, hogy mit csinálnak.

Pl. gyalogosként sem suhanok át a zebrán, először körülnézek, megvárom, hogy lassítsanak-e, ha nem egyértelmű, akkor megvárom, hogy megálljanak.

jan. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
61%

3. Azért van elsőbbséget szabályozó tábla, mert nincs kerékpáros zebra. A sárga felfestés csak azt mutatja, hogy a kereszteződés után folytatódik a sáv/út. Az autósnak meg figyelemfelhívó.

Ha nem lenne tábla, akkor jobb kéz szabály szerint a kerékpáros mehetne, függetlenül attól, hogy van-e ott zebra is.

jan. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
81%

Menjél át. Úgyis átengednek, az autósok értelmesebb többsége fel van készülve a leghülyébb kerékpárosok öngyilkos manővereire is, nem az fogja kiakasztani, hogy áttekersz, miközben ráadásul gyalogosok takarnak.


Amit a végén írsz, arra meg az a válasz, hogy igen, kerülgesd csak a gyalogosokat. Esetleg használd a csengőd, ami KÖTELEZŐ tartozék, azért van, hogy már a ráhajtás előtt jelezd a gyalogosoknak, ne nekik kelljen folyton hátranézniük, éppen el akarja-e ütni őket egy biciklis, hanem jelezd, hogy jössz. És nyugodtan kerülgesd amúgy a legsüketebb gyalogost is, mi gépjárművezetők is kerülgetjük a hülye bicikliseket, ha nem tetszik, menjél gyalog, mert az az egyetlen közlekedési forma, ami nem b*ssza fel a legtöbb ember agyát.

jan. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!