Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mai időben mennyire lenne...

Mai időben mennyire lenne biztonságos főúton nyári gumival közlekedni?

Figyelt kérdés
jan. 12. 09:59
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Teljesen. Nem ezen múlik. Mennyire ismered az autód, mennyi a tapasztalatod és hogyan választod a sebességet. Évekig jártam nyárival folyamatosan.
jan. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Igen, száraz idő van.
jan. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%

Teljesen.

Amíg nincs hó az úton, addig gyakorlatilag nincs különbség.

jan. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
A hideg útburkolat miatt nyilván jobban viselkedne egy téli gumi, de amíg nem fagyos, havas, latyakos, addig nyugodtan lehet nyárival is menni, régen sem volt, mégsem haltunk ki.
jan. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

Amíg száraz vagy csak nedves az útburkolat, addig nincs akkora különbség, hogy emiatt bajba kerülj.


Viszont 1 centi hótól is drasztikusan lecsökken a tapadás. Kisebb emelkedőn nem tudsz elindulni, fékezéskor sokszorosára nő a fékutad stb.

jan. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
Az a baj, hogy eleg egy behajlo fa, amirol a der az utra hullik es annyi. Jartam mar ugy, pont kanyarban volt az a nyomorult fa. Egy Opel Combo komplett eleje ment ra.
jan. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Szolovjov ***** válasza:
83%
Én is azzal járok évek óta. Amúgy volt már olyan elöregedett téli gumim, ami jobban csúszott mint a fiatalabb nyári.
jan. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%
Mond valamit a 7es. Zsír új nyárival még hóba is elközlekedtem.
jan. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Háát az attól függ tudsz-e megfelelően alkalmazkodni. Elfogadod-e, hogy előrelátóbban, óvatosabban kell közlekedned.

Ne az legyen a mervadó, hogy az egyik előzőnek volt olyan rossz teli gumija, hogy a nyari is jobb volt...

jan. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Száraz úton 10 perc után már a nyári is felmelegszik annyira a súrlódástól, hogy elég jól tapad.

Pont ma reggel történt, hogy éjszakásból jöttem haza -6 fokban, és hazaérve eszembe jutott körömmel megvizsgálni a gumikeménységet, meg rárakni a kezem a futófelületre. Alig volt hideg, nem kellemetlenül, olyan 15 fokra tippeltem.

Tavaly egyszer meg is mértem infrahőmérővel, akkor 13 fok volt a gumi, kicsivel hidegebb időben. (Téli gumi ugyan, de valószínűleg a nyári is nagyjából ennyire melegedett volna fel.)

jan. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!