Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyen anyaggal fújják le a...

Milyen anyaggal fújják le a járdákat sózás helyett?

Figyelt kérdés

Felénk idéntől nem sózzák a járdákat, helyette valami folyadékkal permetezik le ott ahol jeges.

Ez talán szimpla fagyálló lenne? És az mennyire hatásos? Mert gondolom csak addig az míg el nem párolog az alkohol.



jan. 23. 08:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Debrecenben só, homok, sóder. Ilyesmit nem láttam amit te mondasz.
jan. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%
lehet hogy sós víz
jan. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Hóréteg olvasztására és csúszásmentesítésére elterjedt környezet barát anyag a kalcium-klorid (CaCl2), forgalmazzák szilárd (pehely, granulátum) vagy folyékony formában is. A só kalcium tartalma növények számára hasznos, fontos tápelem, a talajba jutva kiszorítja onnan a szikesedést kiváltó nátriumot. A CaCl2 jégolvasztó hatása sokkal erősebb, mint a konyhasóé, a felolvadt hólé fagyását -10 C fokig megakadályozza. Nem korrodálja, nem károsítja a kőburkolatot, nem hagy nyomot, sem maradékokat a kőfelületeken, és mindemellett a növényekre kerülő oldata sem rendelkezik károsító hatással.
jan. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól tudom, már 2009. január 1-e óta tilos a járdát konyhasóval jégmentesíteni ott, ahol a járda közelében fás szárú növény van.

Ahogy előttem is írták, a kalcium-kloridot szokták sok helyen használni.

Permetezni inkább megelőző jelleggel szokták, ónos eső előrejelzése esetén, hogy ne rugdossák félre az emberek járás közben a jég kialakulása előtt. De biztos van valami oka annak is, hogy a jeget permetezik nálatok.

jan. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!