Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ausztriában hogy van a sebessé...

Ausztriában hogy van a sebesség korlátozás?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom ott nem oldja fel a kereszteződés vagy más táblák mint például a lakott terület eleje vagy vége, hanem kizárólag másik sebességkorlátozó vagy azt érvénytelenítő tábla?

jan. 31. 11:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Bizony nem. Ez ilyen magyar/orosz szokás. De a logikáját nézd. Miért oldja nálunk a kereszteződés a korlátot? Mert a keresztúton érkező honnan is tudhatná, mi a korlát? Ezért ha meg akarjuk tartani a korlátot, kereszteződés után újra ki kell táblázni.

Ausztriában nem így van, viszont a keresztúton már előre ki van táblázva ugyanaz a korlát, ami kanyarodás után érvényes lesz rád, mert azon az úton korábban ki volt táblázva. Szóval gyakorlatilag ugyanannyi táblát raknak ki, csak máshova.

Amúgy Ausztriában elég szigorú a rendőrség ahhoz, hogy ott még a román is tud közlekedni. Szóval azzal nem nagyon lősz félre, ha mész a forgalom ritmusában. :)

jan. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1 "viszont a keresztúton már előre ki van táblázva ugyanaz a korlát"

Éppen ezt akartam kérdezni, hogy a másik útról érkező honnan a fészkes fenéből tudja. Így már értem, köszi. Tehát nagyjából úgy működik mint nálunk a zóna táblák.

jan. 31. 12:15
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
dehogy van mindenhol kitablázva. csomószor előfordul az is, hogy neked nincs tábla, felhajtasz az autópalyára azt ott meg 120 van érvényben, csak te kesőbb észleled, amikor már fent vagy. meg rengeteg körforgalomnál isnez van. az egyik ágon 80 van, a másik ahonnan meg megyek 80 feloldó...akkora hülyeség ez, hogy borzalom.
jan. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ott úgy van, hogy be is tartatják.
febr. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#3 Azért nem is ennyire bonyolult. Mondjuk engem Ausztriában tényleg megzavar az autópályán az, hogy nem úgy működik a feloldás. De meg lehet szokni. Ami zavaróbb, hogy sok feltételes korlátozás (kamion, idősáv, időjárás) olyan pici kiegészítő táblával rendelkezik, hogy nem látom egyből.

De ezt amúgy orvosolják azzal, mint ahogy a franciáknál is az autópályán szinte kilométerenként kint van a sebességkorlát "rappel" megjegyzéssel. Azaz emlékeztetés. (Durva, hogy csökkent is a balesetek száma, amióta emlékeztető tábla van arra a sebességkorlátra, amit felhajtáskor is tudni kéne. De tényleg működik.)

febr. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!