Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Vezetéstechnikai tréning ?...

Hovarju kérdése:

Vezetéstechnikai tréning ? személyautóval

Figyelt kérdés

Tapasztalatok érdekelnének.

Kipróbáltátok? Ha igen, melyik pályát?


febr. 5. 09:20
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Én nem, de motoros vezetéstechnika tréningen találkoztam egy csávóval, aki rendszeresen jár a Hungaroringre. Csupa jó dolgot mesélt róla, műjéggel megcsúsztatják csak az autó egyik oldalát stb. Két hátránya van, egyrészt baromi drága, másrészt a saját drága autódat kell odavinni és véletlenül össze is törni. Én motorral is csak olyanra járok, ahol adnak erre külön bukócsővel felkészített motort, mert a sajátommal tuti nem feszegetném annyira a határaimat, mint egy olyannal, amivel pont nem érdekel, ha elesek, csak tanuljak belőle.
febr. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

Pont a napokban kerestem ilyen videókat youtube-on, mert mennék újra.

https://www.youtube.com/watch?v=lJ3CeX-Q4gE

https://www.youtube.com/watch?v=oRPQR8MDaeI

https://www.youtube.com/watch?v=1-0oPd2ktGQ&t=616s


Én évekkel ezelőtt Tökölön voltam ilyen tréningen, de azóta ott már megszűnt. Amúgy nem fogod összetörni az autód, ha követed az utasításokat. Jó móka, és egyben nagyon hasznos is. Most én egyéni tréningre készülök menni a drivingcampre. Drága, de szerintem nem fogom megbánni. :)

febr. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
#2 Mondjuk azt hozzá kell tenni, hogy nekem nincs autóm. A családit vezetem, nagymamát látogatok vele, anyámat kiviszem a temetőbe, meg ha nyaralunk, akkor az autópályán az agyzsibbasztó tempomattal menés egy részét bevállalom. Motorral megyek évi 5-7 ezer km-t, de azzal sem vagyok a bevállalós fajta (viszont szimplán a motorozás már nagyban megváltoztatta az autóvezetésemet is, sokkal előrelátóbb és tudatosabb vagyok).
febr. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Először 8 éve voltam, friss jogsival az autóklub tesztpályáján.

Akkor nagyon élveztem a dolgot, és nagyon elfáradtam a végére. (mikor kiszálltam a kezem-lábam remegett)


Másodjára pedig tegnap ugyanott egy 30 éves Toyotával. (ugyanezzel az autóval voltam először is, ABS nélkül).


Azt gondoltam sokkal jobb leszek, mint először. Hát a szlalomozás, megállás, kerülgetés valóban jobban ment, de a rántópad most is kifogott rajtam. Nagyon sokat forogtam, és nem bírtam megtartani az autót.


Ez első alkalommal még nem annyira zavart, de most 8 év vezetés után kifejezetten elkeserített.


Ezért is lettem kíváncsi kinek milyen tapasztalata van.

febr. 5. 13:48
 5/7 anonim ***** válasza:

#4: Ne keseredj el. Milyen gumikkal voltál? Az se mindegy ám!


Én másfél évnyi vezetés után voltam először tréningen. Most 6 és fél éve vezetek, 3 évnyi futárkodással a hátam mögött. Rengeteg kilométert levezettem a budai hegyekben, az északi agglomeráció hegyvidékén, földútjain, mindenféle időben. Éjjel, üres utakon el is szórakoztattam magam kézifékes fordulókkal, meg gyakoroltam hogyan tudok minél gyorsabban bevenni kanyarokat, figyeltem a tapadáshatárt, a súlypontváltozást fékezéseknél stb. De ezt komolyabban csak száraz úton mertem, nem akartam összetörni sem az autóm, sem más kerítését. :D Szóval baromi kíváncsi vagyok hogy fog menni vizes műgyantán. Valószínűleg lesz ott pofára esés rendesen. :D (Nekem a korábbi és a mostani autómban is van ABS (meg szervós is), de egyéb vezetést segítő extra nincs.) Úgyhogy majd beszámolok hogy sikerült, ha végre eljutok a tréningre. (2-es válaszoló voltam)

febr. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Inkább dühös voltam, leginkább saját magamra, mert azt gondoltam, hogy most sokkal jobb leszek.

4 éves téli Continental gumik vannak az autón, kb.20 000 km futásteljesítménnyel.



Várom a beszámolót, nagyon kíváncsi vagyok milyen lesz.

febr. 5. 15:48
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez nem bevállalás kérdése! Ha az autó műszakilag rendben van, akkor azt képtelenség összetörni. Motor az más téma. Ha rajtam múlna, akkor a tréninget alapból kötelező elvégezni x évente. Egy-két nagy arcú sofőr ráeszmélne, hogy mennyire gyenge képességekkel rendelkeznek!
márc. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!