Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Rendőrségi kihívás elmulasztás...

Rendőrségi kihívás elmulasztása, személyi sérülés esetén?

Figyelt kérdés

Van egy kollégám, aki a múlt héten elütött egy biciklis az ő hibájából. A biciklisnek felhorzsolódott az alkarja, és beütötte a fejét a járdaszegélybe, de azt állította, hogy nem szédül, semmi komolyabb baja, mert felhúzta a fejét. A kollégám azt mondta, hogy nem akart bajba kerülni, ezért ahelyett, hogy kihívott volna egy rendőrt, a kezébe nyomott egy tízezrest. A biciklis az mondta, hogy amúgy is siet, és nem érzi rosszul magát, a seb meg begyógyul és elment. Tudtommal személyi sérülés esetén kötelező rendőrt hívni.

Azt olvastam régebben valahol, hogy ez esetben még feljelentheti a sofőrt a biciklis, ha később rosszul lesz. Egyrészt, ez érdekel, hogy valóban meg lehet oldani így a dolgokat, hogy nem hív az ember rendőrt, vagy ez egy teljesen illegális dolog volt? A másik dolog, hogy aggódom, mert ez egy telephelyi tartalék autó, "éppen hogy legális" állapotban, és hárman is szoktuk vezetni munka ügyben, és félek, hogy nem e fog valahogy felém sodródni az ügy? Ha megkérdezik a kollégámat, és tagad, a másik kollégát, szintén tagad, aztán én leszek az utolsó, ezért engem fognak bűnbaknak elővenni, és járhatok bíróságra.



febr. 12. 12:23
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Mármint a kollégám ütötte el a biciklist. A biciklis volt az ártatlan.
febr. 12. 12:24
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Sérülés esetén nincs mérlegelési lehetőség, kötelező rendőrt hívni! Ha másnap rosszul lesz a biciklis, és meghal, a kollégádat - ha megtalálják - elő fogják venni, és a baleset okozása mellett segítségnyújtás elmulasztása miatt is felelősségre vonják.
febr. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%
Később ez segítségnyújtás elmulasztásának minősül.
febr. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Seila ***** válasza:
72%

2


+ akkor így már a Kérdező is bajban van, mert tudott az ügyről, de nem szólt a rendőrségnek és őt is elő fogják venni.

febr. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
#4 Én letagadom, ha megkérdezik. Mondtam is neki, hogy nem érdekel a téma, de csak elültette a fülemben a bogarat.
febr. 12. 13:05
 6/17 nemaRendőrség ***** válasza:
91%

Ütöttek már el mint biciklist.

Nem hívtam rendőrt, viszont a kerékpáromon lévő károkat javítattam.

Talán 70e volt, abból kb 60e a baleset miatt, 10 a "fájdalomdíjam" (bowdencsere stb)


Ő olcsón megúszta és írtam neki egy nyilatkozatot, hogy cserbenhagyás, személyi sérülés nem történt, vagyoni károm rendezte.



Ha kezembe nyomott volna egy tizest akkor agyvérzést kaptam volna, és feljelentem, főleg mivel kamerával bicózom és felvette az egészet.


Cseréltek bármilyen információt amúgy?

febr. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
#6 Azt nem tudom, de igyekszem inkább nem tudni a dologról. Itt is csak azért merem kiírni, mert anonim, és VPN-h használok. Ha jól emlékszem úgy fogalmazott, hogy "úgysem lesz baj, mert nincs kamera a környéken" tehát gondolom inkább olcsón meg akarta úszni. Annyit mondott még, hogy nem egy "sportbiciklista" volt, hanem csak egy hétköznapi ember egy egyszerű biciklin.
febr. 12. 17:16
 8/17 bazaltkaroly ***** válasza:
69%

Hát ha nem volt szemtanú, és kamera sem, akkor olcsón megúszta, mert ez után már csak egy tagadás, egy állítás lesz, ami nem visz semmire. Azért meg kell hagyni, hogy elég rohadék dolog volt egy tízessel letudni az egészet. Bár én ritkán biciklizem, de ha ennyivel akarták volna kiszúrni a szemem, akkor jobb lett volna, ha nem ad semmit...

ha meg van adva, hogy ki vezette az autót akkor mikor ez történt, és mások is tudják állítani, akkor az a kis esély, hogy ügy lesz belőle sem fog kihatni rád. Ez a kollégád sara, mossa fel ő.

febr. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 nemaRendőrség ***** válasza:
86%

Bármelyik elsősegély tanfolyamon el mondják hogy tilos ezt csinálni.

Olyan szintű adrenalin szabadul fel az elütött félben, hogy azt nem érzi ha eltört a lába, simán elsétál.


Én azért mertem megtenni mert egyrészt motoros ruhában bicózok ősztől tavaszig, másrészt volt vagy 10 perc míg átvettük a károkat, eseményeket, annak a végére sem volt bajom, fejem sem vertem be.


Ezt mint bringás és mint sofőr is tudom, egyik félként sem cselekedtem volna másként. Ha 3 perc után bedől egy árokba és ott hal meg akkor magyarázkodhatok én Szent Péternek/karmának/rendőrségnek, megöltem

febr. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
86%

Tilos, tilos, tilos és életveszélyes. Persze, jól érzi magát, aztán majd pár órával később beüt az agyrázkódás.

Az meg már alapból gyanús jel és súlyos jellemhiba, hogy még egy tízest is a kezébe nyom. Nem találok szavakat.

febr. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!