Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Elsőbbség adás elmulasztása...

Elsőbbség adás elmulasztása miatt, személy sérülést okoztam egy helyi járatos buszon, egy mozgássérültnek. Milyen büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés
Figyelmetlensegbol nem adtam elsőbbséget egy helyi járatos busznak es kifordultam elé, veszfekeztunk és az ütközést elkerultuk, de egy mozgáskorlátozott, kerekes székes néni neki esett a buszon található vascsonek és eltort a lába, amint szóltak, hogy sérült van félre altam es meg vártam a hatóságokat. Csak neki lett baja, más nem sérült, vagyoni kár nem keletkezett, a sebesség alacsony volt meg fekcsik sem volt egyik jarmunel sem. A felelossegemet elismertem. Milyen büntetésre számíthatok? Még nem volt semmi büntettem és közlekedés beli szabályszegesem.

2015. szept. 13. 14:30
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
Nem tudom, de én azon agyalok, hogy a BKK buszon úgy kéne rögzíteni a kerekes székes utasokat, hogy az ne repüljön el egy komolyabb fékezés miatt. Szerintem egy jó ügyvéddel ez kivédhető lenne, vagy legalábbis felelősség megosztás kéne itt a BKK-val, mert szerintem ebben nem csak te voltál a hibás.
2015. szept. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek #1-el. Olyan nincs, hogy a kerekesszékes gurul ide-oda, ahogy a busz mozog. Ha egy kutya miatt fékez, ugyanígy baleset történhet.
2015. szept. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"A kerekes székesek és a babakocsis szülők az alacsonypadlós autóbuszokra a piktogrammal megjelölt ajtónál szállhatnak fel, ahol a kerekes szék rögzítése is lehetséges."

Tehát ebben az utas is hibás volt. Hirtelen fékezésre pedig bármikor lehet számítani.

2015. szept. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Előttem levők azt írják, hogy a busztársaság vagy az utas a felelős, de ha Rád verik ami nem kizárt akkor bizonyos időre bevonják a vezetői engedélyedet és pénzbírságra is számolni lehet. Mivel elismerted a felelősségedet (amit jelzek lehet nem kellett volna) így ez nagyon valószínű következmény.
2015. szept. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
az elsőbbség nem megadását nyilván ráverik, de a személyi sérülésért nem lehet hibás. abban a sofőr meg az utas hibázott, hogy nem volt rögzítve, pedig előírás.
2015. szept. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezzel az üggyel mi lett végül?
febr. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!