Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Itt, a bekarikázott kanyarodós...

Itt, a bekarikázott kanyarodósávból (busz felirat) , lekanyarodhatok autóval , hogy nem szegek szabályt?

Figyelt kérdés
[link]
febr. 12. 20:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ott van a balra kanyarodni tilos a lámpa fölött. Csak busz kanyarodhat balra.
febr. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%

Abban mi a mámor, hogy Google maps helyett képernyőfotót tolsz fel?

Kanyarodhat.

febr. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Lámpa felett felirat: Kivéve BKK
febr. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha itt Dózsa György útra szeretnél kanyarodni akkor Keleti pályaudvarnál át mész a parkoló részen és verseny utca végén balra kanarodsz ami ki hogy a ezen kereszteződésbe.
febr. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem bízod a sofőrre, aki elvisz? Ő tudja majd a szabályokat
febr. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Csak ha indexelsz akkor bekanyarodhatsz

Indexelve bármit meg lehet tenni

Én is így szoktam

febr. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nos, megnéztem a Google utcaképén. [link]

Ezt kellett volna linkelned!

Már a sávba sem sorolhatsz be a tábla szerint. Nem is a lámpa előtt kell elmélázni meg a kiegészítő táblát bogarászni.

Azért válaszoltam korábban, hogy lehet, mert a kis méretű képen nem látom jól a lámpát.

A buszsáv általában a jobb szélen van, azt a KRESZ szerint lehet (és kell) kanyarodásra használni. A középen lévőről nem ír, a külön kanyarodásra szánt buszsávról sem.

Az adott helyen valóban nem szabad a sávot sem használni, de csak a táblák miatt. Ha csak buszsáv lenne, azt nézetem szerint igénybe lehetne venni balra kanyarodáshoz.

febr. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezért is ideje lenne az új KRESZ-nek (amit terveznek amúgy), mert a mostani csak a jobb oldali buszsávra ad iránymutatást, de egyre több helyen van bal oldali buszsáv (főleg Budapesten, vidéken nem tudom).
márc. 1. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amúgy a konkrét helyszínen a táblák, jelzések szerint sem kanyarodhatsz balra. Kérdés, hogy ezek a jelzések mennyire kompatibilisek a jelenlegi KRESZ-szel.
márc. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!