Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek javítana a helyzet...

Szerintetek javítana a helyzeten, ha megrázó példákkal oktaták a leendő sofőröket KRESZ oktatás alatt?

Figyelt kérdés

Például minden oktatás alatt, rászánnának egy egyszeri harminc percet, ahol véres, széttrancsírozott holttesteket, és megrázó interjúkat mutatnának áldozatokról, baleset okozókról. Vajon ettől észbe kapnának az emberek, hogy a vezetés nem játék, vagy továbbra sem érdekelné őket?

Motoros KRESZ-nél mutathatnának fejetlen, szélvédőn berepült motorosokat, autó esetén meg roncsba szorul, eltorzult maradványokat.

Jelenleg úgy érzem, hogy azért van annyi felelőtlen sofőr, mert nincsenek tisztában azzal, hogy milyen következményeik lehetnek egy balesetnek, és már csak akkor csordul a könny, amikor kattan a bilincs.

Van egy ismerősöm az MVM-nél, aki oktatásokat végez az új villanyszerelőknek, és ő azt állítja ,hogy a prezentációi során vannak képek szénné égett csontvázakról, és csonka áram miatt elvesztett végtagokról, hogy tartsák észben, hogy az áram nem játék. Azt mondta nem is volt évek óta hasonló baleset az ő terültén. Akad ember, aki elfehéredve távozik az oktatásról, de szerinte ez később jelentős munkavédelmi odafigyelést eredményez.



febr. 14. 09:27
A kérdező szavazást indított:
Igen, jó ötlet. Kifejtem lent, hogy miért.
Nem, ez túlzottan megrázó. Kifejtem lent, hogy miért.
Egyéb megoldás. Kifejtem lent.
9 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ennek szerintem csak néhány hétig van hatása. A cigisdobozok tele vannak elrettentő képekkel, mégis sokan vannak, akik még fizetnek is a cigarettárért. Visszatartó ereje a szigorú büntetésnek lenne, de egyrészt nincs rendőr az utakon, másrészt, ha mégis elkapnak, nagyon enyhék a büntetések.
febr. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%

Én nap mint nap önként nézem és olvasom az aktuális baleseteket. Nem ráz meg, és nem veszi el a kedvem attól, hogy olykor feszegessem a határokat az autóval. Arra mindig figyelek, hogy ha baj lenne belőle, akkor csak nekem legyen bajom, de erre ezek nélkül is mindig figyeltem az élet minden területén.

Szerintem sokkal hasznosabb lenne a rendszeresen kötelező vezetéstechnikai tréning.

febr. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

#2 Igen, sok hír van balesetekről, de ezekben a durva részeket nem mutatják, így csak az anyagi kár marad az emberben. Vannak ugyan weboldalak, ahol a gyomorforgató részek is szerepelnek, de oda nem nagyon téved átlag ember. A vezetéstechnikai tréning egyébként jó ötlet.


#1 Ez is igaz, de valljuk be, hogy a gazdagabb rétegnek a büntetés inkább csak költségnek érződik. Úgy érzik, mintha csak a parkolásért fizetnének.

febr. 14. 09:49
 4/17 anonim ***** válasza:
38%
Visszatartó ereje annak lenne, ha a felelőtlen sofőrnek rábasznának a térdére egy viperával. Olyan gyönyörűen közlekedne mindenki, hogy öröm lenne nézni.
febr. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
#3: Engem a durvább tartalmak sem rettentenek el. Ez max az átlag autósnak okozhat néhány kellemetlen órát/napot, amíg el nem felejti az adott képeket, videókat. Aki imád vezetni és határokat feszegetni, esetleg versenypályára is jár, azoknak a többsége szerintem teljesen tisztában van vele, hogy milyen következményekkel járhat egy komolyabb baleset. A motorosok is tisztában vannak vele, hogy ők járnak rosszabbul, ha autóval baleseteznek, mégis vállalják a kockázatot. Ezért gondolom, hogy csak a vezetéstechnikai tréning az, ami valóban kockázatcsökkentő hatású. Mivel, ha az ember ismeri a járműve és a képessége határait, ráadásul begyakorolja adott helyzetekre a helyes reagálást, akkor felelősségteljesebb döntést tud hozni, hogy hol, mit és mikor vállal be közúton. (2-es voltam)
febr. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Semmi értelme nem lenne! Volt barátnőm intenzíves nővér, vagyis majdnem napi szinten lát baleseteseket, mégis jobban nyomja az autójának mint én.

Eleve nem szabadott volna teljesítményhajhászásba csapni az autógyártásnak, mert totál felesleges több száz lóerős autó az utakra, és a környezetnek se tesz jót, már itt sokat lehetett volna tenni, nem mindenféle euronormákkal bonyolítani az autókat. Elektromosnak is minek olyan erős, inkább hatótáv legyen. Itt is be kéne vezetni az mint az amcsiknál, hogy hiába 5 ezer köbcentis egy autó, de a max végsebessége 170-180 lenne, vagy még annyi se, csak persze a német autópálya bla-bla, de azok Európa lakosságának töredéke közlekedik, ha ott is bevezetnék a sebességkorlátozást, már nem volta értelme gyors és erős autókat gyártani.

febr. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

#5 Igen végül is egy idő után kiszűri az agy a rossz emlékeket.


#6 Amerikában tényleg van ilyen korlátozás? Nem is tudtam. Egyébként én is csodálkozom, hogy az ilyen versenyautó gyorsaságú szörnyek, miért legálisak? Ezzel csak fegyvert adnak a potenciális gyilkosok kezébe.

febr. 14. 11:04
 8/17 anonim ***** válasza:

#7 Igen van! A youtube-on a Mr mustang beszélt erről aki onnan hoz be ilyen autókat, hogy korlátozva is van, gumi sebességindexe se engedi, meg a kardán is úgy van tervezve, hogy nem bírja. Amiket behoz, azon cserélik ezt az alkatrészt.

https://www.youtube.com/watch?v=-DorvfwA0YA&t=348s

febr. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
#8 Nagyon érdekes. Szerintem itt sem ártana bevezetni.
febr. 14. 11:35
 10/17 Koaxk Ábel ***** válasza:
100%

Sok hasznos válasz elhangzott itt, de egyvalamit nem olvastam.


Azt a fajta egocentrikus hozzáállást, ami minden emberben benne van kimondatlanul is.


Velem ez úgysem történik meg!


Ez nem csak balesetnél, hanem minden olyan hihetetlennek tűnő eseményre igaz, gyilkosság, háború, katasztrófa, betegség, bármi amit így látunk, hogy van a világban, de igazából megfoghatatlan.

febr. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!