Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha a buszöböl és a sáv egyszer...

Ha a buszöböl és a sáv egyszerre vált zöldre, akkor kinek van elsőbbsége? Busznak vagy az autósnak?

Figyelt kérdés

[link]


Remélem érthető a kérdés. Lényegében adott egy előrehaladó sáv és a mellette lévő buszöböl.

Egyszerre vált a telizöld lámpa (van kiegészítő busz lámpa is de az most lényegtelen, mert nyilván akkor az autós úgyse indulhat) és a beállt busz valamint az autós (nyilván aki hátrább helyezkedik el a buszöböl miatt) egyszerre indulhat(na).

Ilyenkor nekem autósnak ki kell engednem a buszt, ha egyszerre mehetünk zöldnél vagy nekem van elsőbbségem?



febr. 16. 19:58
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
39%
Előző vagyok! Tehát egyértelmű a dolog: Ha elsodorja oldalról az autóst, akkor a buszvezető lesz a hibás.
febr. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
34%
#11. Szerintem értelmezd az első válaszát és nem írnál ilyen butaságot.
febr. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!