Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha a buszöböl és a sáv egyszer...

Ha a buszöböl és a sáv egyszerre vált zöldre, akkor kinek van elsőbbsége? Busznak vagy az autósnak?

Figyelt kérdés

[link]


Remélem érthető a kérdés. Lényegében adott egy előrehaladó sáv és a mellette lévő buszöböl.

Egyszerre vált a telizöld lámpa (van kiegészítő busz lámpa is de az most lényegtelen, mert nyilván akkor az autós úgyse indulhat) és a beállt busz valamint az autós (nyilván aki hátrább helyezkedik el a buszöböl miatt) egyszerre indulhat(na).

Ilyenkor nekem autósnak ki kell engednem a buszt, ha egyszerre mehetünk zöldnél vagy nekem van elsőbbségem?



febr. 16. 19:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Tanultál kreszt? Egyszerű. "Lakott területen belül – amennyibe ez hirtelen fékezés nélkül megtehető – az autóbusz-megállóból elinduló, az elindulást irányjelzővel jelző, menetrend szerinti autóbuszt ki kell engedni."
febr. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Ugyanaz a szitu, mintha nem lenne lámpa.

Tehát, ha biztonságosan megtehető, akkor ki kell engedned.

febr. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azt hittem ilyen esetben a lámpa felülírja (meg az a tény, hogy valójában neki kell kikanyarodnia a buszöbölből és esetleg a kanyarodás szabálya felülírja), de akkor nem.
febr. 16. 20:35
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

#1


Ha már idézel, ne írd át a szabályt.

febr. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

#4.

Bocsánat nézd el nekem. De azért a lényeget te is érted nem? 🫣

febr. 17. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Azt hittem ilyen esetben a lámpa felülírja"


Eleve ott értelmetlen a kérdés, hogy a buszöbölnek nincsen saját lámpája.


"meg az a tény, hogy valójában neki kell kikanyarodnia a buszöbölből és esetleg a kanyarodás szabálya felülírja"


Milyen kanyarodás? Jézusom...

febr. 17. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy elgondolkodtató mennyire nem képesek vagy nem akarják érteni az emberek a KRESZ-t mindenhol elsőbbséget "gyártva" maguknak belekeverve olyan dolgokat mint a kanyarodás meg lámpák.


Itt nincsen a busz öbölnek lámpája, hiszen az nem forgalmi sáv. A kiegészítő busz lámpa pedig nem lényegtelen, hiszen pont azért került visszahúzásra a felfestés, hogy adott esetben a busz ki tudjon hajtani a piros jelzés mellett is ha az ő jelzése szabad utat mutat.

febr. 17. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
10%
Buszt elengeded. Amúgy meg nincs külön elsőbbségadás táblája a buszöbölnek (mint pl. az autópálya gyorsítósávoknak van), tehát még az is alkalmazható, hogy gyakorlatilag útszűkület, kinek van elsőbbsége, amikor két sáv egybe szűkül? A jobb oldalinak. Amikor indexel a busz, te meg még nem mellette vagy, hanem mögötte, akkor be kell engedned. Mondjuk a buszsofőrök sem idióták, sőt, jófejek, én ha motorral vagyok rendszeresen integetnek hogy menjek én előbb, ne adjam meg nekik az elsőbbséget.
febr. 17. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
#8: Nem jó az analógiád, útszűkületnél alapvetően annak van elsőbbsége, aki irányváltás nélkül közlekedik tovább. Az pedig itt nem a busz. A #1 által idézett szabály miatt kell a buszt kiengedni az öbölből.
febr. 17. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
"Lakott területen belül – amennyibe ez hirtelen fékezés nélkül megtehető – az autóbusz-megállóból elinduló, az elindulást irányjelzővel jelző, menetrend szerinti autóbuszt ki kell engedni. Az autóbusz, a trolibusz, és a gyermekeket szállító autóbusz vezetője azonban ilyen esetben is csak akkor indulhat el, ha meggyőződött annak veszélytelenségéről.
febr. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!