Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Telezöldes kereszteződésben...

Telezöldes kereszteződésben miért tippmix hogy a szembejövő is kap-e zöldet vagy marad neki piros? Miért nem lehet ezt jelezni valahogy ?

Figyelt kérdés

Tehát 2 eset van.


1. : mikor egy kereszteződésben megkapod a telezöldet, megkapjana szembe jövő is. Ilyenkor ha balra mennél akkor nyílván elengeded először a szembe jövőt a zöldtől függetlenül ha az egyenesen akar menni....


2. : Ha te megkapod a telezöldet a szembe lévő lámpa marad piros...


Na ilyenkor szokott az lenni ha nem ismerem a kereszteződést hogy balra kattogó irányjelzővel csak várok, várok, várok... és kb 2-3 mp mire realizálódik hogy oké, akkor a szembe jövőnek biztos maradt piros... de még így is félek kicsit valamikor hogy mivan ha bealudt, és akkor nyom egy padlót egyenesen amikor én már épp kanyarodok balra...


febr. 16. 20:52
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
10%
Nem kell tippmixelni. Egyértelműen definiált a jelzések jelentése. Telezöld jelzéskor a szembenlévők is zöldet kapnak. A kettes opció így nem lehetséges. Egy lehetőség maradt.
febr. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
87%

#10 Pl. itt ha megnézed, haladnak át sokan telizöldön egyenesen, a szembejövő meg áll, mert neki piros.


[link]

febr. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
0%
Szabálytalanul kihelyezett lámpajelzéssel nem foglalkozunk, azt bejelentjük! Egyértelműen definiálva van a jogszabályokban, hogy a telezöld esetén a szembejövő is zöldet kap. Zöldet KELL kapjon. A keresztező pedig pirosat.
febr. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
93%
#13 Belinkelnéd a jogszabályt?
febr. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
7%
úgyvan. ha nem így van az szabálytalan. egyértelműen leírja, hogy a szembejövő is mehet.
febr. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
22%

"A jelzőlámpában nincs ábra, vagy nyíl.

A kör alakú zöld fény szabad utat jelez. Egyéb jelzés hiányában tovább szabad haladni egyenesen, vagy jobbra illetve balra bekanyarodva.

A szemben közlekedők egyszerre kapnak zöldet, így a balra kanyarodó elsőbbséget ad a szemből érkező és egyenesen továbbhaladó, vagy a szemből érkező és jobbra kis ívben bekanyarodó jármű részére. Bekanyarodó járművel elsőbbséget kell adni a gyalogosoknak, ha azon az úton haladnak át, amelyikre járművünkkel kanyarodunk. (kijelölt gyalogos átkelőhely hiányában is!). Telezöld esetén, az első balra kanyarodó behajthat a kereszteződés közepéig, és ott megvárhatja a balra kanyarodás lehetőségét"

febr. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
66%

6. pont

[link]


Szívesen!

febr. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
87%

A sok nagy arcúnak:

Rengeteg olyan hely van, amiről a kérdés szól. Remgeteg.

Pl. Bp. Mátyásföld, Bökényföldi út-Újszász utca.

Veress Péter irányában menve, ha balra kanyarodnál, szemből előbb lesz tilos. Meg kell várnod, hogy megálljanak, mert más nem utal rá, hogy mehetnél.

Rákoskeresztúron is. Pesti úton van három lámla, ahol jelentős fáziskéséssel vált a két irány.

Cinkota út/Gyöngytyúk utca. Itt is előbh lesz tilos, mint szemből.

febr. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

Most ez kezd ovi lenni, nem gondoltam volna hogy ilyen sok üzenet jön idiótáktól akik kételkednek. Nem írtam volna a 2. esetet ha nem létezne. De attól hogy valaki nem látott még ilyet mert keveset vezet miért kételkedik? Vagy mi köze van ennek a jogszabályhoz? Értem én hogy akkor lehet hogy szabály ellenes, de akkor mi van, én tehetek róla?


Itt elhangzottak már rá példák is.


Pl itt van nekem is egy:

Győr, Körtöltés u. és Bácskai u. Kereszteződés.


De akkor ha jól értem, összegezve kiderült: marad a tippmix, biztosra nem lehet tudni, a telezöldes keresztezödések nagyon nagy része olyan mint az 1. eset, pár kivétel pedig van a 2. Esetre...

febr. 16. 22:30
 20/31 anonim ***** válasza:
89%
Ez egy hülye megoldás, tényleg sok helyen van ilyen. Kitalálták azt a baromságot, hogy nyilas zöldnél senki se jöhet keresztbe, még gyalogos se. Azóta van olyan is, hogy a jobbra kanyarodó sávnak kerek a zöld, mert gyalogos is jöhet jobbról. Ez is megtévesztő, mert messziről úgy látod, telezöld, azt hiszed, te is mehetsz. Ismerek olyan lámpát is, ahol telezöld van, de a szembe irány később kap zöldet, hogy a kanyarodók el tudjanak menni a szembe. De ezt, aki nem tudja, várja a szemből jövőket, nem mer elindulni. Aztán egyszer elindulnak ők is váratlanul...
febr. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!