Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Telezöldes kereszteződésben...

Telezöldes kereszteződésben miért tippmix hogy a szembejövő is kap-e zöldet vagy marad neki piros? Miért nem lehet ezt jelezni valahogy ?

Figyelt kérdés

Tehát 2 eset van.


1. : mikor egy kereszteződésben megkapod a telezöldet, megkapjana szembe jövő is. Ilyenkor ha balra mennél akkor nyílván elengeded először a szembe jövőt a zöldtől függetlenül ha az egyenesen akar menni....


2. : Ha te megkapod a telezöldet a szembe lévő lámpa marad piros...


Na ilyenkor szokott az lenni ha nem ismerem a kereszteződést hogy balra kattogó irányjelzővel csak várok, várok, várok... és kb 2-3 mp mire realizálódik hogy oké, akkor a szembe jövőnek biztos maradt piros... de még így is félek kicsit valamikor hogy mivan ha bealudt, és akkor nyom egy padlót egyenesen amikor én már épp kanyarodok balra...


febr. 16. 20:52
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
14%
Te miről beszélsz? Van jogsid? Vezettél már valaha? Véletlenül maradtál ilyen hülye, vagy naponta aktívan dolgozol ezen az állapoton?
febr. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
16%
Telezöld, ahol a szembejövő forgalmat nem engedik el? Még nem láttam ilyet itthon, pedig elég sokat járok az utakon.
febr. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
10 éve vezeték, sokat, külföldön is. De most a kérdésre válaszolsz vagy mi mi ez a böngésző? Egy egyszerű KRESZ hiányosság hívtam fel a figyelmet amit szerintem jó lenne jelezni minden telezöldes kereszteződésben, hogy mi a szitu, mert helyismeret nélkül így tippmix...
febr. 16. 21:02
 4/31 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon egyszerű, ha nem indul el, akkor mész. Ennyi erővel zöld a lámpája és nem jön, akkor is megvárod míg felébred, sebességbe rakja és elindul? Nem olyan nagy dolog ez, hogy egy normális sofőrnek ez gondot okozzon.


Másrészt ha nyilas zöldet raknának ilyen helyre, akkor a zebrán is pirosnak kéne lennie a lámpának mindenhol.

febr. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

2es: Győr audi iskola kereszteződés, valamint szintén Győr a vasúton közel.


Itt nem, ha megkapod a telezöldet és állnak szembe akkor nekik marad piros, és te kanyarodhatsz jobbra, de nagy álltalánosságban a telezöldesben nyílván igen a szemből érkezőnek is zöld lesz...

febr. 16. 21:05
 6/31 anonim ***** válasza:
0%

"2. : Ha te megkapod a telezöldet a szembe lévő lámpa marad piros"


biztos, hogy nem marad piros. úgyhogy ezt a pontot törölhetjük is, így a kérdésed érvényét veszti.

febr. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
92%
Mert még nem találtak ki erre egységes jelzést sajnos.
febr. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
0%
nyilván a balra kanyarodó szempontjából írom, mielőtt jön valaki, hogy de de van ilyen. amúgy van persze. de ha te balra kanyarodsz és tele zöldes vagy, a szembejövő biztos indulni fog.
febr. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
94%
#6,8 Ismerek olyan kereszteződést, ahol teli zölded van, a szembejövőnek meg nem.
febr. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
0%
én meg ismerek nagycsöcsű lila fogú sárga hobbitokat. linkelj akkor egy videót kérlek.
febr. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!