Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért megy némelyik kerékpáros...

Miért megy némelyik kerékpáros a sokkal forgalmasabb főúton, ha kicsit arrébb van nagy kerülővel nem járó kerékpárút vagy kerékpáros útvonal?

Figyelt kérdés

Konkrét példa: 1-es főút. Én Biatorbágyon lakom, Budapesten dolgozom, amióta kész a BuBa, heti 1-2 alkalommal biciklivel megyek be és vissza.


Addig az 1-es úton sosem mertem bemenni, de persze elfogadtam, hogy mások bátrabbak, rutinosabbak.


Azt viszont nem értem, most miért mennek ott sportolók. Kocsival menve szoktam találkozni velük, és sportruhába öltözve vannak, vagyis valószínűleg nem a más úton nem megközelíthető raktárakba mennek dolgozni vagy a Premier Outletbe vásárolni.


Ennek mi értelme van? Persze nekem semmi bajom velük, tudom, hogy szabályosan közlekedhetnek ott is, autót vezetve vigyázok rájuk, de mi ebben a pláne?


febr. 18. 11:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%
Igen van 4 lengéscsillapító meg kismillió egyéb alkatrész aminek darabja annyiba kerül mint az ócska drótszamár (tudom ilyenkor mindenki 3 milliós karbon túrdöflancos versenybringával jár), és tőlem lehúz az állam minden km-en mindenféle címen adót mert autót használok. A biciklis az ingyen tekereg finghajtással,de elvárja a tükörsima bicajutat. Fizessen külön bicikliútadót ,meg legyen rendszáma, hogy beazonosítható legyen ha átmegy a piroson naponta 10x, vizsgáztassák kresszből ,legyen műszaki rajta, akkor talán megkapja addig nem egyenjogú. Oldja meg, szívjon,nem kifogás, ahogy az autósok is defektet kapnak a kátyúban aztán zsebből kifizethetik és akkor sem mehetnek a járdán. De nekem mindegy kacsázzanak a főúton, majd elcsapja őket valami, a természetes szelekció megoldja.
febr. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
11: "csak az autós fizet adót" érv, gratulálok. Tényleg ennyit tudsz csak felhozni? Képzeld, nekem két autóm van a bicikli mellett. De akinek nincs autója, az is adózik a jövedelméből és fizet áfát mindenre, amit vásárol. Úgyhogy ezzel az érvvel csak égeted magad.
febr. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Úgy tűnik, kicsit elkanyarodott a téma... Én nem azokra a szituációkra gondoltam, amikor ott van rögtön az úttest mellett a - bármilyen - minőségű bicikliút, hanem


1) amikor kicsit arrébb van, ugyanarra megy, nincs nagy kerülő és nem tilos a főúton sem biciklizni (fenti példa vagy 77-es út Nemesvámos környéke)


2) amikor a főút mellett nem kerékpárút, hanem más, kerékpározásra alapvetően alkalmas létesítmény halad (41-es főút menti töltés Vásárosnamény után, 51-es menti töltés Harta környékén vagy akár az egyik válaszoló által említett 1-es út menti alsórendű út Herceghalomnál)


Szóval ne azon vitatkozzatok, mit szabad, mert csak kerékpárral legális opciókat soroltam, a tipik autósüldözött érvek megjelenését sem értem


A kérdésemre választ adóknak köszönöm.

febr. 20. 15:59
 14/16 bazaltkaroly ***** válasza:

#11 "Igen van 4 lengéscsillapító meg kismillió egyéb alkatrész aminek darabja annyiba kerül mint az ócska drótszamár..."

Hát ha ennyire csóró vagy, hogy sajnálod a pénz a javításra, akkor ne vegyél autót, és akkor nem kell ezen rágódni. Járj busszal. Egy biciklin is tönkremennek a dolgok és az sem két forint.

Az adózás téma baromság. Azért vedd figyelembe, hogy a te autód mennyi kárt tesz az utakban, és egy bicikli mennyi kárt. Ezért nem kell adózni külön biciklire.

"beazonosítható legyen ha átmegy a piroson naponta 10x, vizsgáztassák kresszből ,legyen műszaki rajta, akkor talán megkapja addig nem egyenjogú."

A beazonosítás, és a piroson való áthaladás problémájával a rendőrségen kopogtass. Te biztos szent vagy, és sosem szegsz szabály, hogy ilyen nagy mellénnyel beszélj. Műszaki egy biciklire? Hülye vagy? Ha egy bicikliben műszaki hiba van (ha lehet így hívni), akkor legfeljebb egy karcolás lesz az eredmény. Azonban ha egy autóban, akkor ott életek forognak kockán. Jogosítvány terén meg az EU-nál kopogtass, de akkor kérd, hogy a gyalogosoknak is legyen.

Ki vagy te, hogy eldönts, hogy ki milyen rangú az úton? Kisebbségérzeted van?

A biciklinek is defektet kap a kereke a rossz bicikliúton. akkor most csak neked legyen jó, a többi ember le van tojva?

"De nekem mindegy kacsázzanak a főúton, majd elcsapja őket valami, a természetes szelekció megoldja."

Na itt látszik az, hogy a sok baromság helyett inkább egy szigorú pszichológia vizsgálat kéne. Meglátnád, hogy nem hogy jogsid nem lenne, de még az utcára sem mehetnél ki felügyelet nélkül, ekkora gyilkossági hajlammal.


#13 Na most visszatérek a kérdésedre. Gyanítom a fölösleges kerülést akarják megúszni, ha ritkás a forgalom, és mivel nem tilos, ezért használják. Esetleg a nem helyi biciklisek nem tudják, hogy van biztonságosabb út, ezért mennek a főútra. Most végignéztem a 77-es utat, és ott csak egy kavicsos mellékutat látok. Azon biciklizni kicsit rázós hosszú távon, ezért el tudom képzelni, hogy jobb a főút, és csak sűrű forgalom esetén, vagy gyerekkel választják. Esetleg ha linkelnél légy szíves egy konkrét szakasz Google térképen, akkor jobban ki tudnám elemezni.

- Bocsi amúgy a témaváltás miatt, de én úgy gondolom, hogy mi, mint a GYIK közössége, néha magunkat kell moderálni, és ezzel megmutatni más új látogatóknak, hogy nem mindenki osztja az idióta véleményeket. Elég rossz az oldal hírneve, de én látok benne lehetőséget, ezért szükségesnek érzem, hogy felszólaljunk a vérpistikék ellen. És külön értékelem, hogy odafigyelsz a biciklisekre az úton. Ez is ritka dolog. -

febr. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
#13 Nemesvámos és Tótvázsony között egy nagyon szuper, aszfaltozott kerékpáros útvonal húzódik, a 77-estől délre pár kilométerre. Sajnos egybefüggő Google Maps felvétel nincs, viszont több felhasználó is tett közzé használható képet, ha útvonalnézetre mész, ezeket pöttyként kidobja
febr. 20. 17:32
 16/16 anonim ***** válasza:
71%

Hát ezért!


[link]

febr. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!