Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szoktál Budapesten kerékpározn...

Szoktál Budapesten kerékpározni, saját vagy kölcsönzött bicajjal, milyen gyakran, mekkora távolságokat teszel meg, segítségedre vannak az új kerékpárutak, vagy nincs arra, amerre jársz?

Figyelt kérdés

Jómagam szeretek tekerni, de autóval is közlekedek a városban (magán és céges ügyben egyaránt), persze tömegközlekedéssel is járok. Zuglói lakosként főként lakhely környezetében használok kerékpárt, vagy a városon kívül, kiránduláshoz, nyaralásnál.

Nem (politikai) vitát szeretnék itt nyitni, inkább arra lennék kíváncsi, ki mennyire érzi reális közlekedési eszköznek a fővárosban, főként a belvárosban a kerékpárt. (?)

Peremkerületiek véleményé is érdekel! Ők miként látják mindezt? Szoktak használni a belvárosban kölcsönözhető drótszamarat? Netalán betekernek a belvárosba és vissza?


Kérek mindenkit, politikai nézeteket (most) kerüljék és ne vitázzanak azokkal, akiknek más a világnézetük! Köszi!

Természetesen ez közel sem reprezentatív és nem hiteles felmérés. 😉



2023. júl. 27. 16:03
A kérdező szavazást indított:
Kerékpározok a fővárosban, hasznosnak, megfelelőnek tartom az (új) kerékpárutakat
Kerékpározok a fővárosban, részben hasznosnak tartom az (új) kerékpárutakat
Kerékpározok a fővárosban, de kevésbé érintenek az (új) kerékpárutak (nem arra tekerek vagy nincs felénk)
Kerékpározok a fővárosban, hasznosnak tartom, de elégedettlen vagyok az (új) kerékpárutakkal
Kerékpározok a fővárosban, hasznosnak tartom az (új) kerékpárutakat és sokkal több kéne szerintem
Budapesti lakos/dolgozóként nem kerékpározok a fővárosban, de nem zavarnak az (új) kerékpárutak
Budapesti lakos/dolgozóként nem kerékpározok a fővárosban, zavarnak az (új) kerékpárutak
Egyéb, kifejtem hozzászólásban
12 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Bringazok ahova csak lehet, Bubival es sajattal is. Kifejezetten orulok neki hogy egyre tobb a kerekparut.
2023. júl. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Szintén Zuglói vagyok. Gondolkodtam a 2-es vagy 3-as válasz jobb részemről, 2-nél maradtam. Jó, hogy vannak, de amerre lakom kevés a kerékpárút. Szoktunk bicajozni. Főként a közeli boltokba, postára (mivel az ittenit bezárták és csak a főposta maradt), sportolásból, szórakozásból. Bubi nincs felénk egyáltalán!

A belvárosba főként BKV-val járunk. Autóval csak ha nagyon muszály. Nagy bevásárlás vagy szállítás miatt.

Zuglóból csak a covid alatt tekertünk be fiammal a belvárosba. Akkor is hétvégén, amikor szinte autómentes volt. Azt élveztük! Ha jól emlékszem közel 25 kilométert tettünk meg. Most, nagy fogalomban nem próbálkoznék vele iskolás kiskamasz gyerekkel! Még nekem is kemény idegpróba volt, amikor néhányszor megtettem. Bubit még soha nem használtam. Inkább marad a BKV.

Amit nem szeretek biciklivel, a számtalan kátyú, útra belógó bokrok, a felszedetlen villamossínek, az úttal párhuzamosan elhelyezett rácsos csatornafedők, a hülyén kitalált fekvőrendőrök, a sehonnan - sehová vezető kerékpárutak vagy amikor keresztezi az autók, buszok forgalmát...

2023. júl. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Peremkerület (III.) - Én innen csak kifelé szoktam menni, meg a környéken tekeregni. Korábban Újpesten laktam, sima ügy volt az összekötő-hídon átkelni (miután felújították). Ellenben a Római-part katasztrófa, csak Pünkösdfürdőtől jön a megváltás. Onnan már remek az új EuroVelo6 kerékpárút. Szentendrénél van egy kis káosz, ahol hirtelen eltűnik a bringaút, de tudtommal már dolgoznak rajta.:)

Belvárosba nem megyek biciklivel, arra ott a HÉV és egyebek.

Ja, saját bicikli, nem szoktam kölcsönözni.

2023. júl. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én csak bringával járok, télen-nyáron, nincs autóm és nem is akarok.

Most mindössze 2 km-re van a munkahelyem, de sokáig jártam dolgozni a XI-XIII, illetve a XI-XIV között.

A csomagtartós bringámmal és/vagy hátizsákkal a bevásárlás is tök jól megoldható, de szállítottam már bringával lapra szerelt kisbútort, karácsonyfát, szőnyeget, állatot... Számomra abszolút teljes értékű közlekedési eszköz, nincs is igényem másra. Nem kell senkihez alkalmazkodnom, nem ácsorgok dugóban, nem szívok a parkolással. Szerintem nincsen jobb alternatíva a bringánál városi közlekedésre. Nehéz elkezdeni, de aztán nagyon könnyű rákapni. :) Saját bringával járok, sosem kölcsönöztem még.

2023. júl. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Dettó :) Munkahely 1,5 km (bringával kb. 8 perc, gyalog fél óra lenne, vagy a buszra várhatnék 15-20 percet), úgyhogy télen-nyáron. Bevásárlás szintén, mondjuk bútorokat nem szállítottam még (csak szegélyléceket, ventilátort, hősugárzót, üveglapot hűtőbe) és állatot sem, de a csomagtartót és a hátizsákot meg szoktam pakolni.
2023. júl. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Alex Fly ***** válasza:
100%

Nem ott lakom, de ha a fővárosba megyek, mindig viszem magammal a bringát a városon belüli közlekedésre. És egyre jobbak a körülmények; mindig kényelmesebben, hatékonyabban és biztonságosabban jutok el oda, ahova indultam...

Persze lehet, hogy ez csak az általam használt útvonalakon van így.

2023. júl. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyéb, kifejtem hozzászólásban:

Öcsém a kékvérű zuglói... peremkerületezel, de helyesen írni sem tudsz. Csodás!

Olyan szavazási opció miért nincs, hogy nem szoktam kerékpározni butapesten?

2023. júl. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mármint, olyanra gondolsz, nem vagyok Budapesti és nem kerékpározom a fővárosban? Ennek, mi lenne a lényege a kérdés szempontjából? Hiszen milliók vannak ebben a helyzetben, ezt a kérdést felesleges feltenni. 🤔😉

Nem tudok hejesen irni? Nem vagyok nyelvtanár! Próbálkozom, de nem csinálok nagy ügyet, ha nem sikerül. GYIK tekintetében, még aránylag jó a helyesírásom. 😉

2023. júl. 28. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!