Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ütköztem az autóval, létezik,...

Ütköztem az autóval, létezik, hogy nem sérült meg egyik autó sem?

Figyelt kérdés
Parkolási manővernél, kb. 0,5km/h sebességgel haladtam, de lehet, hogy még annál is lassabb volt (nagyon szűk helyre kellett bevarázsolni). Gyorsan kiszálltam, alaposan megvizsgáltam mindkettő autót lámpával, de semmi karcot, horpadást nem fedeztem fel egyiken sem. Létezik egyáltalán ilyen, hogy sérülés nélkül megússzák? Minimális hanghatás volt egyébként, de az sem volt valami hangos.

febr. 18. 21:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Amint látod létezik.
febr. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
Sosem volt még olyan, hogy leejtettél valamit és nem törött el...?
febr. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Műanyagpohárral megesett már.
febr. 18. 21:10
 4/13 A kérdező kommentje:

Közben számolgattam itt: [link]


És arra a következtetésre jutottam, hogy kb. annyi volt a kinetikus energia, mintha 4km/h sebességgel nekisétáltam volna az autónak a 85kg testemmel. De csak ha pesszimisták vagyunk, és feltételezzük, hogy 1km/h sebességgel történt az ütközés. Ha 0,5km/h sebességet feltételezünk, akkor 1,9km/h sebességgel ha nekisétálok, azzal egyenértékű a történet.


Vagy egyáltalán a kinetikus energia mennyisége az, ami releváns, hogy mekkora sérülés lesz az autón?

febr. 18. 21:27
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
Egy biztos: nem gondolod túl a dolgot.
febr. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

Leginkább attól függ, hogy mekkora felületen érintkeztek.

Ha kis felületen, akkor a kis felület nyeli el az egész energiát, így esélyes, hogy behorpad. Ha nagy felületen, akkor eloszlik, így pl. a műanyag lökhárító rugalmassága elnyeli a mozgási energiát.


Az lehet még rossz, ha csak kicsit ér össze a két autó, de eközben van elmozdulás. Ilyenkor a fényezést végigkarcolják egymáson.


A példádat kiegészítve:

Ha nekisétálsz, akkor nem lesz baja. De ha egy csavarhúzót tartasz magad előtt és úgy sétálsz neki, akkor már lesz baja.

Ha egy kulccsal a kezedben sétálsz el mellette, attól is lesz baja.

febr. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%
Egyszer a piros lámpánál jött belém hátulról egy kisteherautó úgy, hogy pár métert előre lökött, én azt hittem, hogy ripityára tört az autóm hátulja, de még nagyítóval se találtam rajta semmit, a kisteherautónak se lett semmi baja. Ezek a műanyag elemek nagyon rugalmasak. Alatta volt egy merevítő cső, az azért egy picit meghajlott, de semmi más baja nem lett.
febr. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#6: egyenesen mentem előre, valószínűleg a rendszámom érhetett hozzá az ő hátuljához. Ugye a féket óvatosan felengedve manővereztem, iszonyat lassú sebességgel, mert előttem-mögöttem is kicsi hely volt, amint meghallottam a hangot, azonnal besatuztam és óvatosan hátratolattam, majd lecsekkoltam az autókat. Nem találtam egyiken se semmit szerencsére. :)


#5: Jól van, na. :) Vezettem kb. kemény 15000 km-t (többségét Budapesten), nem volt még egy balesetem se, most volt az első egy figyelmetlenség miatt, nyilván elkattogtam rajta, de szerencsére nem történt nagy katasztrófa. :D

febr. 18. 22:08
 9/13 anonim ***** válasza:
79%
Vannak energiaelnyelő elemek a mai autókban, amelyek a kicsi ütközést úgy elnyelik, hogy nem fog látszódni semmi az autón. Szerencséd volt, máskor figyelj oda jobban. Nem hiszem el, hogy hirtelen eléd ugrott a másik autó :)
febr. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Erre van a lökhárító, ha mindkét kocsi tiszta, karcolás sem lesz.

Viszont ha legalább az egyik retkes (általában mindegyik az, mert jarnak vele) akkor picit lehet karcos, ami csak a következő aprólékos kézi mosasnál bújik elő. Viszont műanyagnak mindegy, mert nem fog alárohadni akkor sem, ha bepókhálosodott a fenyezés.

febr. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!