Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A keskeny nyomközű vonalakon...

A keskeny nyomközű vonalakon milyen biztosítóberendezések fordulnak elő?

Figyelt kérdés
Nem igazán találok forrást, így nem tudom, hogy milyen biztosítóberendezések fordulnak elő a keskeny nyomközű vonalakon.
febr. 24. 13:44
 1/3 anonim ***** válasza:
85%

Ugyanolyanok, mint a nem keskenyen, legfeljebb régebbiek. Sok helyen vannak pl. karos jelzők (alakjelző, ha nagyon vasutas akarok lenni), de a bp-i gyermekvasúton van fényjelző (legalábbis, mikor pár éve utoljára arra jártam). Nagycenken van tárcsás jelző is.


[link]

febr. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A gyermekvasút szándékosan erre épült, hogy minél több berendezés legyen rajta.

Én inkább a többire lennék kíváncsi. Köszönöm.

febr. 25. 14:53
 3/3 anonim ***** válasza:

Itt a 32. oldaltól vannak dolgok:

[link]

(Ez az 1. hsz-ban linkelt jelző egyedi lehet, talán csak itt fordul elő, nagyvasúton nincs.)

Egyes helyeken kulcsos váltózárak vannak, meg ezzel függésben lehetnek olyan berendezések, amiket csak a váltózárakból kivett kulcsokkal lehet működtetni.

febr. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!