Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan tudnék visszaszokni a...

Hogyan tudnék visszaszokni a közlekedéshez?

Figyelt kérdés
Elütött egy gondatlan vezető és halálközeli élményem volt. Ez már több mint egy éve. Azóta nem merek átkelni az úttesten egyedül. Ezzel még nem is lenne probléma, ha lenne aki tudna kisérgetni, de nincs. Általában bevárok egy idegent (ez fél óráig is eltarthat), hogy mellé sietve keljek át, de sok esetben az emberek creep-nek gondolnak. A gyerekeket egyenesen megijesztem, pedig nincs szándákomban. Ma is direkt más úton ment haza miattam 3 kisiskolás. :(( Kérni már nem merem, hogy segítsenek átkelni, mert nagyon csúnyán reagálta le a legtöbb ember. Hogyan küzdhetnék meg a félelmemmel? 17l

márc. 27. 16:31
 1/7 bazaltkaroly ***** válasza:
67%

Gyalogosan ütöttek el?

Alapvetően, ha balesete volt valakinek, akkor azt szoktam, mondani, hogy óvatosan közlekedj tovább, akár állj meg minden átkelésénél, és nézz szét többször. Várd meg még biztosan megállnak az autók, ha kell akár a zebra közepén, ha több sávos az úttest. Később ez a félelem el fog párologni, de fontos, hogy próbáld visszaszoktatni magad.

Azonban itt úgy érzem súlyosabb az eset. Amennyiben egyáltalán nem megy a közlekedés, akkor a legjobb ha felkeresel egy szakértőt, és segítséget kérsz tőle. Ne félj beszélni erről, mert ha nem tud róla senki, akkor segíteni sem tudnak. Vigyázz magadra.

márc. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Egy korábbi esetből visszamaradt félelemérzetet -így vagy úgy- kezelni tudja az ember.

Figyelmesebb, leszel, alaposabban körülnézel, áttervezed az útvonalat, stb.

Viszont amit a kérdésedben leírtál, az sokkal komolyabb traumának tűnik, bizonyára nem fog menni saját erőből a megoldás.

Szerintem fordulj szakemberhez!

márc. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Én is a szakembert javasolnám ebben a helyzetben.
márc. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
20%
Szia. Lehetne, hogy Aki a világot teremtette, fenntartja, és megváltotta, az ÚR JÉZUS KRISZTUS, mindig veled legyen lelkileg. Vele jobb élni, mint emberekben bízni. Stabilitást adhatna az életednek, ISTENit. Légy az Övé, és Ö a tied, és jóra fordulnak a dolgok.
márc. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4!

Tiszteletben tartom a gondolkodásodat, de a kérdezőnek volt egy komoly balesete, és azóta fél az úttesten egyedül átkelni.

Hidd el, ezen nem segít a hit, az ájtatosság, sem a rózsafűzér.

Neki szakemberre van szüksége.

márc. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szia 5-ös. Persze, hogy szüksége van egy jó szakemberre. Ezt általában sokan ajánlják. Amiről írtam az nem hit, nem ájtatosság, nem rózsafüzér, és nem sötét gyertyafényes templom. Neki, és mindnyájunknak a jóságos ISTENre van szükségünk. Ő személy, valóságos, lelkileg érzékelhető, segítő, de láthatatlan. Vele lehet valóságosan élni itt a Földön, és majd odaát is boldogságban örökre.
ápr. 4. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6.

Na ez így, rohadt nagy porhintés!!!!

ápr. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!