Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ennél a helynél az autósnak...

Ennél a helynél az autósnak elsőbbséget kell adnia a gyalogosnak/biciklisnek?

Figyelt kérdés

[link]


Mivel nincs kitéve gyalogosátkelőhelyre figyelmeztető tábla és nekik még egy stop tábla is ki van rakva én simán át szoktam hajtani kocsival mégis sok más autós viszont megáll és a "puhatestűek" is sokszor olyan tempóval mennek át mintha nem lenne holnap.


Szóval lehet köpködni, de jogsival a zsebemben nem tudom biztosra mondani, hogy itt kinek van elsőbbsége.



ápr. 7. 16:22
A kérdező szavazást indított:
Autósnak van elsőbbsége
Gyalogosnak ÉS Biciklisnek van elsőbbsége
Csak gyalogosnak van elsőbbsége
Csak biciklisnek van elsőbbsége
18 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
24%

Nem vagy te hülyegyerek, nagyon jól tudod, hogy az utcán haladónak van elsőbbsége (akár autó, akár motor, akár lovaskocsi).

Szóval a kérdés inkább az, hogy mit vársz ettől a kis hisztitől?

ápr. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
59%
Itt csak a közúton haladónak van előnye. Ez a STOP tábla sem különb a többitől, az más kérdés, h a bringások magasról sz@rnak rá.
ápr. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%

A bringásoknak ott a STOP tábla, egyértelműen minden esetben meg kell, hogy álljanak.

Viszont a STOP tábla nem vonatkozik a gyalogosokra, akiknek elsőbbségük van (zebra hiányában is) a kanyarodó járművekkel szemben. Vagyis ha egy jármű az Angyalföld-tér nevű utcáról balra kikanyarodva keresztezi a gyalog- és kerékpárutat, a gyalogos mehet először. Ha egy jármű egyenesen haladva keresztezi a gyalog- és kerékpárutat, a járműnek van elsőbbsége.

ápr. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
65%

Első! De nagy az arcod! A parkoló belső útjai is közutak. Pont olyanok, mint bármelyik. Az ott közlekedő is a forgalom része.

Kerékpáros: bringás zebra nincs. A felfestés csak a bringásnak mutatja, hogy arra folytatódik az útja. Autós fokozott óvatosságra inti.

Hogy kinek van elsőbbsége, tábla dönti el.

Itt a bringásnak stop táblája van. Tehát bármerről is érkezel, neked van elsőbbséged. Akkor us, ha szintén kerékpáros vagy.

Gyalogos esetében: a kanyarodó járművel szemben elsőbbsége van.

ápr. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
62%
2. A kerékpárút is közút.
ápr. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem probléma, hogy vezetői engedéllyel rendelkezve nem tudod, hogy a sárga négyzetek nem jelentenek elsőbbséget a cangásoknak, viszont a "stoptábla" a keresztező forgalomnak igen.
ápr. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Csak azért engedik át őket, mert tudják, hogy sok bringás leszarja, sokszor tapasztaltam ilyesmit sajnos. Viszont olyan többször is volt, hogy amikor bringával megadtam az autósnak az elsőbbséget az lefagyott egy pár pillanatra és nem értette mi történik.
ápr. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
20%

4. és 5. választ lepontozó részt vehetne egy utánképzésen. Pl. hogy mi is jelent a parkoló.

De az út fogalma sem tiszta, úgy látom.

ápr. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
81%
Mit kell ezen csámcsogni, h közút vagy sem? Egyik alá van rendelve a másiknak, innentől nincs kérdés.
ápr. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Na, ha te itt kanyarodsz, akkor a gyalogosnak reflexből elsőbbsége van. Mivel nem kerékpársáv van, hanem gyalog- és kerékpárút, még a kerékpárosnak is elsőbbsége van. Elvégre látod, hogy nem látod a kerékpárosnak kirakott táblát. De ha bizonytalan lenne is a helyzet, neked akkor is kutya kötelességed lenne még akkor is elsőbbséget adni, ha a másiknak nincs igaza, mert inkább lemondunk róla, minthogy öljünk. De itt amúgy totál egyértelműen nincs elsőbbséged, és elég nagy baj, ha jogosítványod van, és mégis felteszel ilyen kérdést.
ápr. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!