Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egyenrangú kereszteződésben,...

Egyenrangú kereszteződésben, miért a jobbra kanyarodó az első?

Figyelt kérdés

Még nincs jogsim, de tanulgatom a KRESZ-t, és ezt a dolgot nem értem.

Mindig mondják nekem, és elméletileg oktatáson is ezt írják, hogy az egyenrangú kereszteződésben, először a jobb kéz szabály a mérvadó, de láttam videót a kreszprofesszortól, aki azt állítja, hogy az első mindig a jobbra kanyarodó.

Én nem akarom Pető Attila tudását becsmérelni, biztos vagyok benne, hogy igaza van, és nem sok ember van, aki jobban tudná, de mégis ez nem rúgja fel az egész jobb kéz szabályt?

Ha hárman mennek a kereszteződésben, és a középső (akinek mindkét oldalán van valaki), jobbra akar fordulni, amíg a másik kettő nem, akkor miért nem engedi el a jobbra lévőt? Volt egy magyarázat, de nem igazán értem a logikát ez alatt, főleg hogyha elméletileg az iskolákban is azt tanítják, hogy a jobbról érkező az első.

Nem lehet ebből kavarodás az úton? Továbbá nem ad egy kiskaput a tolakodóknak, hogy kiteszi a jobbra indexet, aztán hirtelen átkapcsolja, és elmegy balra?

Valaki tud erről egy szabályt mutatni, mert én nem találtam róla semmit, csak újságcikkeket.



ápr. 8. 10:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert a jobbra kanyarodó nem keresztezi senki útját.
ápr. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem keresztezik egymás útját.
ápr. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%

Kavarodás abból lehet, ha a közlekedő nem ismeri a szabályokat, ismeri, de nem tudja vagy nem akarja alkalmazni.

A jobbra kanyarodó nem keresztezi senki útját. A tőle balra lévő, egyenesen haladóét keresztezhetné, de annak elsőbbséget kell adnia a számára.

ápr. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Értem, tehát semmilyen körülmények között nem keresztez senkit, és ebből ered a módszer. És mi van akkor, ha olyan szűk az út, hogy nem fér be a tőle jobbra lévőtől?

Ez egyébként csak népszokás, vagy valódi KRESZ szabály?

ápr. 8. 10:53
 5/16 anonim ***** válasza:
88%

[link]


28. paragrafus, nem népszokás

ápr. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
58%

"Ha hárman mennek a kereszteződésben, és a középső (akinek mindkét oldalán van valaki), jobbra akar fordulni, amíg a másik kettő nem, akkor miért nem engedi el a jobbra lévőt?"


Te most amúgy 3 sávos útról beszélsz? A középső sávból jobbra akar fordulni, miközben tőle jobbra eső sávban van valaki?

ápr. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"És mi van akkor, ha olyan szűk az út, hogy nem fér be a tőle jobbra lévőtől?"

Akkor nyílván letarolja majd betolja az árokba és úgy megy tovább. Kicsit használd már az agyadat, nem fog megártani vezetés közben sem.

ápr. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#6 Úgy értem, hogy négy irányból, háromból jönnek, egysávoson. De már értem.

#7 Nem létezik olyan kereszteződés, ami egyenrangú, és szűk, egysávos?

ápr. 8. 12:28
 9/16 A kérdező kommentje:
#5 Köszönöm a szabályt!
ápr. 8. 12:28
 10/16 anonim ***** válasza:

"Nem létezik olyan kereszteződés, ami egyenrangú, és szűk, egysávos?"

De létezik, miért ne létezne...?

ápr. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!