Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lámpás kereszteződésnél - ha...

Lámpás kereszteződésnél - ha nincs semmilyen tiltó vagy kötelező haladási irányt jelző tábla - akkor vissza lehet fordulni 180°-ban a balra kanyarodó sávból?

Figyelt kérdés

Ebből is két verzióra lennék kíváncsi:

* teli zöld

* balra mutató zöld


Azért kérdezem, mert amikor a városban vissza akartam fordulni az egyik útról nem voltam benne biztos, hogy megtehetem és inkább balra bekanyarodtam a mellékutcába és onnan vissza a főútra.



2019. szept. 14. 10:54
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
Normális volt a reakciód....de ha semmi nem tiltja, és telezöld van, akkor visszafordulhatsz. Ez nagyon ritka, itt a fővárosban mostanában nem láttam ilyen lehetőséget. Általában táblázzák, vagy zöld nyilazzák.
2019. szept. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%

Ezt írja a kresz:

"9. § (4) Az (1) bekezdés a)-d) pontjában említett fényjelző készülékek fényjelzéseinek a jelentése:

a) a kör alakú, valamint a kerékpárt ábrázoló zöld fény szabad utat jelez: ha jelzőtábla nem tiltja, az erre vonatkozó szabályok megtartásával egyenesen, valamint jobbra vagy balra bekanyarodva tovább szabad haladni;

b) a felfelé, illetőleg az oldalra mutató nyíl alakú zöld fény a jelzett irányban (irányokban) szabad utat jelez: a jelzett irányban (irányokban) tovább szabad haladni, bekanyarodás esetén a szabad jelzésen áthaladó gyalogosoknak elsőbbséget kell adni;"

[link]



Tehát nem, alapvetően a lámpás kereszteződésekben tilos visszafordulni.

Csak akkor lehet, ha van külön visszafordulást engedő lámpa (vagy ha épp nem működik a lámpa).


A balra mutató zöld nyílnál balesetveszélyes is lehet, mert a balról jobbra kis ívben kanyarodóknak vagy a gyalogosoknak lehet zöld és ők nem számítanak rád.

2019. szept. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Amit jelzőtábla nem tilt ott nyugodtan.
2019. szept. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
#3 vagyok és hüle! Bocs. Végig mentem fejbe a városon ahol lakok, és biztos, hogy tilos megfordulni. Én is így szoktam ahogy Te.
2019. szept. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Alex Fly ***** válasza:
22%

1. Telizöld esetében bármely irányban továbbhaladhatsz, tehát igen. Megfordulhatsz.

2. Ha a lámpában a továbbhaladás irányát jelző nyíl vanb akkor a nyíl által jelzett irányban haladhatsz tovább. Tehát a balra mutató nyíl esetében kizárólag balra.

Tehát nem fordulhatsz meg.

2019. szept. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
34%
A helyes válaszok rendre nulla %-ln állnak. Miért? Telezöldnél meg szabad fordulni, balra mutató nyil alatt tilos.
2019. szept. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%

" a kör alakú, valamint a kerékpárt ábrázoló zöld fény szabad utat jelez: ha jelzőtábla nem tiltja, az erre vonatkozó szabályok megtartásával egyenesen, valamint jobbra vagy balra bekanyarodva tovább szabad haladni;"


Megfordulást nem említi.

2019. szept. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
38%
Nem kötekezés, de a 180° nem az egyenesen haladás?😅
2019. szept. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
58%
Bocs hülye vagyok😂 visszaszívom
2019. szept. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!