Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Debrecenből a Vekeri-tóhoz...

Debrecenből a Vekeri-tóhoz mennyire veszélyes eljutni kerékpárral?

Figyelt kérdés
Van rá esély, hogy valaha lesz kerékpárút?

ápr. 9. 12:26
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Meg akarod várni hogy megépül?
ápr. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1# Kérdésre kérdéssel válaszolni nem hasznos.
ápr. 9. 16:17
 3/10 anonim ***** válasza:
Közepesen. A 47-es mellett van kerékpárút, utána a mellékút viszonylag forgalmas. Persze hogy kinek mi a veszélyes, szubjektív; nekem a 4-esen, 48-ason, 35-ösön sem okoz gondot tekerni, de Mari néninek a tóhoz vezető utat sem ajánlanám. Összességében akinek van némi rutinja, ura a kerékpárnak s a forgalomnak, az simán bevállalhatja, ennél sokkal veszélyesebb utak futnak Debrecen körül.
ápr. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3# A gugli szerint 5,3 kilómétert kell országúton tekerni. Átgondolva a dolgot hiába vagyok ura a bringámnak és van forgalmi tapasztalatom is, ha 90 km/óra vagy inkább a fölött száguldozó autósok hada zúg el tőlem pár centire. Ez nemhogy nem kellemes bringázás, de potenciális öngyilkosság.
ápr. 10. 23:03
 5/10 anonim ***** válasza:
#4 Nem kell semmit sem országúton tekerned. Mondom, a 47-es mellett végig van kerékpárút. De egy nagyobb kerülővel, Erdőspuszta felé még azt is elkerülheted.
ápr. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5# A 47-es melletti kerékpárút csak a Kalapács utca utáni körforgalomig felel meg, utána rá kell térni a Hosszúpályiba vezető úttestre és több mint 5 kilómétert kell rajta menni a Vekeri-tóig, te miről beszélt?


Az Erdőspuszta felé a Vámospércsi úton van kerékpárút, utána rá kell menni a Panoráma útra ami még talán veszélyesebb, mivel ott aztán semmilyen szabályt nem tartanak be az autósok és persze hatalmas kerülő.

ápr. 11. 10:46
 7/10 anonim ***** válasza:

Ja, hogy neked az országút = bármilyen falusi mellékutacska?


Akkor bocsi, nem szóltam, igazad van.

ápr. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7# Ami neked mellékút az kressz szerint normális országútnak számít 90 km/órás megengedett sebességgel. A Panoráma úton van 40 km/h korlátozás, de senki nem tartja be és ott is 90-el száguldanak vagy inkább a fölött, ha te szeretsz száguldozó autók, teherautók, kamionok között kerékpározni akkor jó időtöltést.
ápr. 11. 11:36
 9/10 anonim ***** válasza:

"Országút" mint olyan nem létező fogalom a KRESZ-ben. Ettől függetlenül a köznyelvben nagyon is él, de nem ilyen pitiáner mellékutakat értenek alatta, hanem komoly, elsősorban vármegyéken átívelő vagy országhatárig vezető, számmal jelölt főútvonalakat, mint a 4-es, 48-as.


Mindenesetre neked ezzel a hozzáállással valóban nem javaslom még az ott történő bringázást sem. Maradj csak a kedves kis belvárosi bicikliutakon, a kosarkás biciklivel járó nagymamák és pótkerekes unokáik között.


Csak azt nem értem, mi értelme volt mégis kiírni ezt a kérdést? Szemmel láthatóan tisztában vagy nem csupán a Vekeri-tóhoz vezető utak forgalmi viszonyaival, de azt is meg tudod ítélni, hogy a te kerékpáros szinted hogyan viszonyul a forgalomhoz. Értelmetlen időpazarlás részedről.

ápr. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9# Annyiból igazad van, hogy közben utánanéztem, és jártam is arra, tehát ilyen formán nem releváns már a kérdés, de másokat talán érdekelhet, hogy lehet eljutni kerékpárral a Vekeri-tóhoz.


A személyeskedéseddel meg a gúnyolódásaiddal pedig magadat minősíted. Éves szinten több ezer kilómétert kerékpározok, igaz jórészt kerékpárutakon. Korábban sokat tekertem a te általad megnevezett "mellékutakon" is mivel a maihoz képest töredék forgalom volt és jóval lassabban is mentek az autósok. Ma ez már nettó életveszély, akárhogy is ironizálsz ezen, mivel ezeken a "pitiáner mellékutakon" is óriási forgalom van és még a 90-es sebességhatárt se tartja be senki. Nem az mondom, hogy nem lehet ott kerékpározni, de tömény életveszély és folytonos sztresszhelyzetben nem mondanám ezt egy kellemes időtöltésnek. Ha te így is szeretsz kerékpározni akkor hajrá, aztán lássuk mennyi idő kell ahhoz, hogy elgázoljanak.

ápr. 11. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!