Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kanyarodás közben lenyomva...

Kanyarodás közben lenyomva tartom a kuplungot, mert félek hogy lefulladok a lassulás miatt. Ezt jól érzem, hogy veszélyes?

Figyelt kérdés

Hogy kéne ezt csinálni jól?

Oktatóm annó nem szólt rám amikor kanyar végén emelem fel a pedált (kettesbe) sosem. Tehát szerintem rosszul tanultam meg ezt. Jól érzem?



ápr. 10. 19:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Jól érzed, de annyira nem veszélyes, mint amennyire beállítják.

Viszont indokolatlan terhelést okozol a kuplung rendszernek.



Én is sokáig vezettem így, aztán elkezdtem tudatosan leszoktatni magam. Kanyar előtt fék, megfelelő sebesség (akár 1es, éles jobbra kanyarnál), és csak a gázt kell adagolni.

Dizellel mondjuk könnyebb.

ápr. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Fölösleges benyomnod, meg motorféked sincs. Azért tud az veszélyes lenni, persze nem kiskocsinál, de ha egy buszon, vagy teherautón nyomsz kuplungot nagyobb sebességnél, úgy meglódul, h öröm nézni és rohadt balesetveszélyes tud lenni.

Ez a kuplungnyomkodás egy rossz szokás.

ápr. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Ha a lassulás miatt félsz akkor a gázpedált kell nyomni nem a kuplungot.. 🙄
ápr. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%

Ahol lassan kell kanyarodni, ott kénytelen vagy benyomni.

Szóval nem feltétlenül csinálod rosszul.

Persze ha az autópálya felhajtón is taposod a kuplungot, akkor egyértelműen rosszul csinálod. :)

ápr. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Jól érzed.
ápr. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
Éles kanyarban válts vissza 5.ből 2.ba
ápr. 11. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező. Sokáig ugyan ezt csináltam, de nekem szólt az oktató mindig, hogy miért tartom benyomva a kuplungot. Nagynehezen sikerült is ezt a berögződött cselekvést elhagyni. Amúgy sem tudom honnan jött ez az egész, és hogy miért csináltam..., de szerencsére sikerült leszoktatnia az oktatónak
ápr. 11. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Sőt ha 1.-be vissza teszed akkor biztos nem fullad le.
ápr. 11. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is csináltam így anno de leszoktam róla.


Mielőtt lekanyarodok lefékezek arra a sebességre amivel be tudok kényelmesen kanyarodni, majd felengedem a kuplungot a kormány eltekerésének pillanatában és amint beforfultam már adagolom is a gázt. Olyankor fordul elő, hogy nyomom bekanyarodáskor a kuplungot amikor valaki nagyon lassan kanyarodik be előttem mert akkor előfordul, hogy rá kell még fékeznem nehogy hátulról megcsókoljam.

ápr. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
31%
Én úgy tudom, hogy a kuplungos kanyarodásért azonnali bukás jár.
ápr. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!