Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jó a motorféket sokat használn...

Jó a motorféket sokat használni, és a féket ritkábban?

Figyelt kérdés

Tesóm úgy vezet, amit még nem igen láttam. Ha látja, hogy messze állnak az autó, akkor Ő elkezd szépen vissza kapcsolgatni a fokozatkoban, és mikor már a 2-esben gurul, akkor fékez, és veszi ki üresbe. De addig, 4-es, lassulunk, 3 as, lassulunk 2,es alig gurulunk, és üres. Akkor fékez ha gyorsabban megy, és muszáj, vagy előtte is fékeznek. De ha ráérősen oda gurul a piroshoz messziről, akkor kapcsolgatja vissza a fkozatokat.

Ez jó, vagy nem?

Használhatom én is ezt?



2013. márc. 1. 13:30
 1/4 szántóvető ***** válasza:
nincs ezzel baj,Tesódnak sem kell gyakran fékbetéteket cserélnie :)
2013. márc. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A kuplung kinyomócsapágyat gyilkolja vele jobban, amikor olyan kedvem van én is szoktam ilyeneket csinálni.
2013. márc. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Fékbetéteket kíméli ezzel. Ha jókor vált vissza nem lehet a kuplungnak semmi baja tőle.
2013. márc. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A fék kerülése a fogyasztásnak is igen jót tud tenni (hisz nem fékezzük el a már megszerzett lendületet), s ha olyan beállítottságú az ember, poénos is.


Persze a motorfék is fék, azt is célszerű kerülni, feleslegesen ne használjuk :) Autónál sokkal gyakrabban van létjogosultsága, mint a könnyebb, gyorsabban lassuló motoroknál...


Én is gurulok a piros lámpákhoz, de én nem kapcsolgatok, csak szabadon gurulok :) De nekem motorom van, az többnyire így lassul megfelelő mértékben :)


A lámpák egyébként nehezek. Ha áll a sor, rendben van, de ha nem, akkor jóslásokba kell bocsátkoznom, hogy mi fog történni, ami vagy bejön, vagy nem. Van, aki a zöld előtt is lassít, hátha piros lesz s nehogy fékezni kelljen, no az nem én vagyok, én át akarok rajta menni, ha lehet. S fontos, hogy az ember ne zavarja a többieket.

2013. márc. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!