Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerinted Stop tablánál...

Szerinted Stop tablánál felgyülik 10 autós, midegyiknek meg kell állni?

Figyelt kérdés
Még ha nem is jön senki.
ápr. 25. 16:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen. A STOP táblát elég sokan szidják, ennek nyomós oka van: egyszerűen a kereszteződések kialakítása miatt 10-ből 9-szer lehetetlen úgy elhelyezni a kötelező megállás helyét, hogy abból be lehessen látni a kereszteződést. Ez fokozottan igaz akkor, ha még állnak is előtted, tehát még hátrébb vagy. Emiatt pedig fogalmad sem lehet arról, hogy jönnek-e. Ezért meg kell állnod neked is, meg mindenkinek a sorban, hiszen lehet, hogy ha például második vagy, az első talált egy olyan rést, ahová nagygázzal éppenhogy befért, de ha te mész utána megállás nélkül, te már csattanni fogsz.
ápr. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy meg kell.
ápr. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pont, hogy ilyenkor kell, különben jöhet az, hogy "na még én beférek", aztán az utána következő is így érzi és így tovább.
ápr. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

BP-i autósokon pont a múltkor volt egy ilyen "én még beférek" akit telibe vertek oldalról.


Persze jó magyar módon a felsőbbrendű úton érkezőt fikázta mindenki, hogy hát ezt simán el lehetett volna kerülni és akkor "átfért volna" "HA" a másik lassít.


Szóval ja, pont az "éppen átférek, HA a másik kicsit lassít" helyzeteket igyekszik elkerülni a rendszer a megállási kötelezettséggel.

ápr. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Alex Fly ***** válasza:
74%
Szerinted? Tudod, mit jelent a STOP-tábla?
ápr. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

5. Tudom igen. 20 éve van jogsim😉. Csak kíváncsisagbol kerdeztem. Facebook on volt 1 olyan hozzaszolas,aki szerint ez nagy marhaság lenne ha mind a 10 autó megállna...

Megkérdojeleztem a kresz-ismeretét😄

ápr. 25. 23:13
 7/9 anonim ***** válasza:
83%
Á dehogy! Csak az elsőnek kell megállnia, a mögötte lévők attól nyugodtan száguldozhatnak.
ápr. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
45%

1.

Már csak az a kérdés, hogy egyébként mi értelme van helyileg oda kötelező megállást előírni, ahonnan nem látsz semmit, és csak arra jó, hogy 4 méterrel odébb megint megálljunk?

ápr. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8. Ezen már én is sokat röhögtem. Ráadásul a rendőrök rejtekhelyekről lesik hogy megállsz-e a táblánál ahonnét semmi nem látszik, és ha még 2 km/h sebességgel gurulsz begb..sznak.
ápr. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!