Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha egy elektromos autó karambo...

Ha egy elektromos autó karambolozik egy belső égésű motorral rendelkező autóval te melyikben ülnél inkább és miért?

Figyelt kérdés

máj. 13. 12:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
83%
Régebbi belsőégésűbe, mert azt olcsóbb javítani, bontott alkatrészekkel :) Ha túlélem az fog számítani, he meg nem, akkor meg nem mindegy?
máj. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 kriszpo ***** válasza:

Egyikben sem.

Ha arra vagy kíváncsi, hogy melyik biztonságosabb egy esetleges balesetnél, akkor rossz hírem van:

Ez egy nagyon komplex dolog. Függ:

- a baleset mechanizmusától

- az erőhatások nagyságától

- az autók anyagától, szerkezetétől, méretétől, tömegétől, töréstesztek eredményeitől

máj. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 kriszpo ***** válasza:
68%

2: Nem minden baleset estén gyullad ki az autó függetlenül attól, hogy üzemanyag vagy elektromos áram hajtja.


6: Azért, mert te informatikus vagy attól még vezethetsz olyan autót ami nincs telepakolva elektronikával, és lehet még tetszeni is fog. Nem releváns.


8: A tűzoltóknak van oltólándzsájuk, amivel már az elekromosautó tüzet is tudják oltani.

máj. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Senior Séf ***** válasza:
73%
Szembejött veled a Tesla, 10-es?
máj. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

> "8: A tűzoltóknak van oltólándzsájuk, amivel már az elekromosautó tüzet is tudják oltani."


Az oltólándzsa arra való, hogy átszúrják vele az akkumulátort és közvetlenül azt hűtse, ezzel mérsékelve az égéshőt. Attól az még ég tovább a kémiai reakció révén és nem is fog megállni, ameddig a reakció teljesen le nem zajlik. Másfelől alapfeltétele egy ilyen oltásnak, hogy hozzáférjenek az akkumulátorhoz. Gondolom láttad már a képet a szénné égett elektromos buszról. Amire kiértek az már úgy égett, hogy még a közelébe sem lehetett menni, nemhogy az oltólándzsát bevetni.

máj. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 kriszpo ***** válasza:

15: Hogyne.Én nem vagyok tűzoltó, hanem mentő. Én csak ilyen és hasonló cikkek alapján szerzem az információt. [link]


Egyébként,ahogy írtam: Egy benzin/dízelüzeműben is hamar meg lehet halni. Az ütközés mechnizmusa,ereje,helye a nem mindegy. Az is hamar le tzd égni.Láttam már olyant is ...élőben.

máj. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
De ha te mentő vagy akkor elég sok mindent láttál!
máj. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!